ASAYİŞ

Zafer Partisi Aksaray il Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Zafer Partisi Aksaray il Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Loading

Zafer Partisi Aksaray il Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu Aksaray Kültür Merkezi’nde düzenledi. Tek liste ile yapılan seçimle Resul Karaüzüm  Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı olarak seçildi.

Düzenlenen kongreye, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Yücel, Prof. Dr. Mehmet Alagöz, Genel İdare Kurulu Üyesi Ata Özdemir, Ankara Üst Kurul Delegesi Bora Baydık, çevre il ve ilçelerden gelen il başkanları katıldı. Yapılan seçimden sonra  Zafer Partisi Aksaray il Başkanlığı yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu; Resul Karaüzüm (İl Başkanı) Cengiz Öngün, Muhammet Mustafa Oruç, Oğuzhan Mutlu, Murat Kaygısız, Muhammet Enes Keser, Keziban Öngün, Ali Kozan, Numan Özkanlı, Şafak Kaygısız,Furkan Fatih Keser, Onur Kandemir, Adil Öztürk, Emre Yermez, Meral Öztürk.

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm kongrede yaptığı konuşmada; “Türkiye’nin ümidi Bozkurt Ümit’in yanında yürüyoruz. Bu yolda yürümekten de büyük bir onur ve şeref duyuyoruz, sevgili genel başkanımızla beraber bu yola çıktık. Korkusuz bir genel başkanımız var. Korkusuz bir gençliğimiz var, korkusuz bir partimiz var. Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğinde ömrümüzü vermeye hazırız. 17 Mayıs’ta genel başkanımız bize bu görevi verdiğinde bize dediler ki “Zafer Partisi Aksaray’da yer bulamaz.” Yeri bulduk, bize dediler ki “Zafer Partisi Aksaray’da adam bulamaz, üye bulamaz, kurulamaz ” 10 günde il yönetimi ve büyük 4 ilçemizin yönetimlerini kurmayı başardık ve Yargıtay’a ulaştırdık. Bize bir şey daha dediler “ zaman bulamaz” gece, gündüz çalıştık bunu başardık. Başka bir şey daha dediler “siyaset pahalı iştir para bulamaz.” Ben onlara buradan sizlerin

huzurunuzda diyorum ki biz varlığımızı Tük varlığına ilk okul birinci sınıfta armağan ettik. Biz şaka yapmıyoruz varlığımızı Türk varlığına armağan ettiğimizde biz bir söz verdik Zafer Partisi iktidarında inşallah Andımız tekrar okullarda okutulmaya başlanacak” dedi.

“Hem kendimiz, çocuklarımız, kızlarımız, torunlarımız tehdit altında” Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Alagöz, kongrede parti teşkilatına ve üyelere hitaben yaptığı konuşmada; “Türkiye gerçekten zorlu bir süreçten geçiyor, ancak ne hikmetse bu zorlu süreci pandemiye ve Rusya-Ukrayna savaşına bağlayan bir kesim var. Aslında pandemi olmasa da Rusya Ukrayna savaşı olmasa da Türkiye bu zorlu sürecin içerisindeydi. Genel başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ

yaklaşık on yıldır Türkiye’nin içinde olduğu bu zorlu süreci bu tehlikeyi çıktığı her programda, yaptığı her konuşmada, girdiği her toplantıda açık ve net ifade ediyordu. Neydi bu tehlike tabi ki sayıları ülke içerisinde 10 milyon civarında olan ve ülke dışında 3 milyon civarında olan Türkiye’deki öksüzün mazlumun hakkını yediği sığınmacı ve kaçak yabancılar var. Bakın Türkiye’nin 81 ilinde ilçelerinde köylerinde hem kendimiz, çocuklarımız, kızlarımız, torunlarımız tehdit altında. Bu tehditten kurtulamadığımız sürece bu sığınmacıları bu ülkeden gönderemediğimiz sürece. Kaçak Afganlıların Pakistanlıları bu ülkeden gönderemediğimiz sürece. Bu ülkede ne iç huzuru ne güvenliği sağlayabiliriz ne de ekonomideki hayat pahalılığını fakirliği artan yoksulluğu ortadan kaldırabiliriz” dedi.

Zafer Partisi Aksaray il Başkanlığı kongresinde partililere hitaben konuşma yapan Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Yücel ; “Biz naylon muhalefet olmadığımız için yolumuz kesiliyor. Biz gerçekten

yüreği yanan insanların yüreğini soğutmak, geleceğinden endişe duyan nesillerin sesi ve bileği olmak için bu yola çıktık. Siyasi olarak hiçbirimizin bir beklentisi yok. Biz Türkiye’nin her alanında sahadayız. Sesi kısılan Türk vatandaşının sesi oluyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nde daha parti kurmadan sığınmacıların geri gönderilmesi konusunda çalışmamızı hazırladık. Bizim Türk toplumunda kısa sürede kabullenmemizin en önemli nedeni öyle yapmacık değil gerçekten dik duruş sergileyen bir genel başkana sahip olmamızdır. Uç beylerimiz tüm Türkiye’de teşkilatlarımız kongrelerine hızlı ve cesur bir şekilde devam ediyor. 15 Aralık tarihinden itibaren yapılacak bütün seçimlere girmeye hazırız. Bizim seçime girmememiz için 15 Aralık’tan önce yapılacak bir erken seçim yaparlarsa B-C-D planlarımızın hepsi hazır. Zafer Partisini seçime sokmamak için uğraşanlara bu sevinci yaşatmayacağız. Kurucu il başkanımıza 41 kere maşallah diyorum çünkü 41 günde Aksaray’ı seçimli kongre haline getirmiş. 81 ilde yapılan kongrelerimiz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL