Genel

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm’den sığınmacılara sert tepki

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm’den sığınmacılara sert tepki

Loading

Karaüzüm: Devlete ve millete tehditler savuran sığınmacılar haddini bilsin!

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm, öldürülen bir Suriyelinin cenaze töreninin ardından sığınmacı ve kaçakların “Biz de kan dökeriz” şeklindeki paylaşımlarına sert tepki gösterdi.

HER BİRİNİ ÜLKELERİNE GÖNDERENE DEK MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Türkiye’nin maruz kaldığı örtülü istilanın artık açık bir işgale dönüştüğünü ifade eden Karaüzüm, kısa süre önce bir sığınmacı kampında isyan ederek konteyner yakan kaçakların, şimdi de açıkça tehditlere başladıklarını ve Suriye’nin kuzeyinde Türk Bayrağını yaktıklarını anımsattı. Türkiye’de öldürülen bir Suriyelinin cenazesi sonrası “biz de kan dökeceğiz” şeklinde, kin kusan paylaşımlarda bulunulduğunu dile getiren Zafer Partisi İl Başkanı, Bu söylemler, vatan kaçkınlarının gerçek yüzleri ortaya çıkarıyor. Son olarak, istilaya karşı çıkan Zafer Partisi Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın tutuklanmasına yönelik çağrı yaptılar ve 12-17 Eylül arasında, Türkiye’de çalıştıkları yerlerde iş bırakma tehdidinde bulundular! Bilmelidir ki; bu hainler saray kurumlarının ve Türk düşmanlarının Genel Başkanımız Ümit Özdağ’a olan nefretinden cüret buluyorlar! Fakat her birini ülkelerine gönderene dek mücadelemiz Millet adına sürecek! Ülkemizde bizi tehdit edip, devlete, millete ve Türk siyasetine meydan okuyanlar haddini bilsin! Türk düşmanı satılık kalemlere ve yolun sonundaki iktidara güvenmesin! Millet gereğini sandıkta yapacak. Zafer Partisi sandıkla, bu çığırından çıkan ihaneti sonlandıracak!” dedi.

BİZ, KAÇAKLARIN İNSANLIK DIŞI KOŞULLARDA ÇALIŞTIRILMASINA DA KARŞIYIZ

İş bırakma ve grevin, demokrasilerde, anayasal bir hak olarak çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebi olduğunu belirten Resul Karaüzüm, Anayasa’ya ve Türk Hukuku’na aykırı olarak vatana çöreklenenlerin, siyasi taleplerle vatanseverleri hedef aldıklarını ve işverenleri tehdit ettiklerini kaydetti. Türk Milleti’nin iradesine meydan okunduğunu söyleyen Karaüzüm, “Siyasetimizi dizayn etmeye kalkıyorlar! Hadlerini hukuk içinde bildireceğiz. Bir numaralı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle seçimden sonra derhal hepsini göndereceğiz. Bunları ucuz iş gücü olarak görüp Türk işçisi yerine işe alanlara sesleniyoruz; bu tehdidin sadece bir başlangıç olduğunu görün! İşyerlerinizle ve ticaretinizle ilgili en kritik zamanlarda bu vatansızlar hak, hukuk, ahde vefa tanımayacaklardır. Şartlar oluşunca iş bırakmanın çok ötesinde zararlar görürsünüz! Türk vatandaşlarını çalıştırın. Kendiniz biraz daha fazla çalışın… Biz Suriyelilerin, Afganların emek sömürüsü ile insanlık dışı koşullarda çalıştırılmalarına da karşıyız. Biz, milyonlarca Suriyeli, Afgan, Pakistanlı vatanlarına insani koşullarda dönsünler istiyoruz. Öte yandan hem ülke kaynaklarımızı kurutup hem de Türk Siyasetine, Türk Devletine, Türk Milletine, Türk İşverenine rest çekenlere “Canınız cehenneme” diyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

ZAFER PARTİSİ GELECEK VE TÜRK’Ü TEHDİT EDENLER GİDECEK

İnsan hakları anlayışı gereği açlık grevlerine karşı olduklarını, bunun yanında toplu açlık grevlerinin terör propagandası eylemi olduğunun altını çizen Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm, “Biz bu eylemleri PKK’dan, DHKP-C’den biliriz. Buna rağmen işverenlerini ve kamuoyunu tehdit eden vatansızlar illa ki grev peşindeyse kendilerine iş bırakma grevi değil açlık grevi öneriyoruz. Şayet devlet ve millet düşmanları açlık grevi yaparsa bu bizim destekleyeceğiz tek eylemleri olur! Gebersinler… Fakat çocuklarını, az sayıdaki baskı altındaki kadınlarını buna alet etmesinler. Çocuklarının canına, sağlığına bir zarar gelirse bu durumdan da bu alçakları sorumlu tutarız! Suriye iç savaşının çıkış noktası ufak bir eylemle başlamıştı. Bir kıvılcım ateş topuna ve yangına dönüştü. Suriyeli toplumu çok çabuk provoke olabilen kontrolsüz bir toplum. Türkiye için bugün Suriye iç savaşı koşullarından çok daha büyük bir tehdit var. Bunu AKP görmek istemese de biz biliyoruz ve izin vermeyeceğiz” dedi.

Resul Karaüzüm, açıklamasını, “Zafer Partisi gelecek ve Türk’ü tehdit edenlerle birlikte bu aymaz iktidar da gidecek” şeklinde tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL