Genel

Zafer Partisi 1. Olağanüstü kongresini gerçekleştirdi

Zafer Partisi 1. Olağanüstü kongresini gerçekleştirdi

Loading

Zafer Partisi’nin ‘1’inci Olağanüstü Kongresi’ Çankaya ilçesindeki ATO Congresium’da düzenlendi. Kongre için yoğun güvenlik önlemi alınırken partililer, iki ayrı arama noktasından geçerek salona alındı. Kongreye Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri ve 1047 delege katıldı. Yaklaşık 14 ay önce kurulan ve Ümit Özdağ’ın Suriyeli sığınmacılar hakkındaki söylemleriyle sık sık gündeme gelen Zafer Partisi, 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni bugün (2 Ekim) Ankara Ticaret Odası (ATO) Fuar ve Kongre Merkezi’nde yaptı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede sıklıkla “Türk’üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Ümit nerede gençlik orada” ve “Zafer gelecek Escobarlar gidecek” sloganları atıldı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partililerin bozkurt işareti yaparak “Andımız”ı okumasının hemen ardından salona girdi. Marşlar ve sloganlarla karşılanan Özdağ da salonu bozkurt işaretiyle selamladı.

Kongreye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Memleket Partisi, Adalet Partisi, Yeniden Refah Partisi, Doğru Parti, Bağımsız Türkiye Partisi ve Türkiye Değişim Partisi temsilcileri de katıldı. Ancak Özdağ, salona girerken eski Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili ve “bağımsız cumhurbaşkanı adayı” Sinan Oğan’a sarıldı.

Kongreye katılanlar, “Zafer gelecek Escobarlar gidecek” sloganı attı.

Ümit Özdağ, konuşmasının önemli bölümünde seslendiği gençlere “dürüstlük” vadettiğini söyledi. “Zafer Partisi’ne olan çok güçlü gençlik desteğinin arkasında bizim dürüstçe bildiklerimizi sizinle paylaşmamız gerçeği yatıyor galiba” diyen Özdağ, salondaki pankartlara da yazılan “Ben salağa salak derim” sözünü hatırlattı. Gençler, kendisine “Ümit hoca” sloganlarıyla destek verdi.

Kongrede gösterilen “Son Ümit” adlı videodan sonra kürsüye gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, şöyle konuştu:

“Türkiye, dünya tarihinin en büyük göçüyle karşı karşıya. 13 milyon kaçak sığınmacı geldi. Geçici koruma altındaki Suriyeli sayısı 6 milyon 707 bin, uluslararası koruma altında 570 bin, ikamet izni olanların sayısı 2 milyon 600 bin, vatandaşlık alan Suriyeli sayısı bir buçuk milyon, vatandaşlık alan diğer milletler sayısı 250 bin, kaçak Afgan sayısı bir milyon 750 bin. Toplam 11 milyon 482 bin ediyor. Bunların içerisinde Afrika’dan gelenler yok.”

Konuşmasında, “Biz Türkler mutlu değiliz” diyen Özdağ, ekonomik krizi aşmanın ancak sığınmacıların geri gönderilmesiyle mümkün olduğunu belirtti ve “13 milyon sığınmacı ve kaçak geri dönünce enflasyon yüzde 15-20 düşecek, hayat ucuzlayacak, kiralar azalacak, gayrimenkul fiyatları düşecek, hastanelerde hasta sayısı azalacak” dedi.

Özdağ, konuşmasında Altılı Masa’yı oluşturan liderler ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da sert dille eleştirdi.

“Türk halkının desteğini kaybeden Saray, şimdi seçimi kazanmak için Suriyeliler başta olmak üzere yabancılara vatandaşlık veriyor. Hedef 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermek, bir buçuk milyona verildi şimdiden. Bazıları ‘Kim cumhurbaşkanı adayı olacak?’ diye soruyor. Oysa sorulması gereken diğer soru da ‘Kim seçmen olacak?’ Zafer Partisi dışında buna itiraz eden yok.”dedi.

Özdağ, “Bugün ülkemizin geçtiği karanlık süreçten ancak Zafer Partisi’nin meşalesi çıkaracak” ifadelerini kaydetti ve şöyle devam etti:

Küreselleşmenin çöktüğünü, milli ekonomilerin geri döndüğünü söyleyen Özdağ, küresel ekonomik kriz ve küresel ısınmayla dünyanın tehdit altında olduğunu söyledi, “Kitlesel göçler başlıyor ve otuz yıl daha devam edecek. Pakistan ve Afganistan’dan küresel ısınma ülkemize sığınmacılar geliyor. Dünya çok zor bir döneme giriyor. Türkiye’nin ağız krizden geçtiği dönemde biz Türk milliyetçileri halkımızı zafere götürmek amacıyla yola çıktık. Türk devleti aile şirketine dönüştürüldü. Atanan Erdoğan atayan Erdoğan. FETÖ’ye paralel devlet kurma imkanı verildi. Sayısız devlet grubu bir terör örgütünün eline geçti. Bütün bunlar engellenebilirdi. Hiç açıklanmamış bir husus. 2009’da itibaren Erdoğan FETÖ’nün casusluk örgütü olduğunu biliyordu. Önüne Türkiye’de bir yanancı servisin yaptığı operasyonun dosyası götürüldü. Erdoğan Başbakanlıkta “Bunlar casus” diye bağırdı? Madem casus olduklarını biliyordun neden 2010’da referanduma bunlarla gittin. Neden FETÖ’cü generalleri atadın? Erdoğan merak edecek bunu Özdağ’a kim söyledi diye. Eniştem söylemedi merak etme. Baldızım da yok o da söylemiş olamaz.”

İktidarın dış politika alanında attığı adımları eleştiren Özdağ, “S-400’leri aldılar üzerine dantel örttüler. Bırakın kullanmayı kurmaya bile çekiniyorlar” dedi.

Eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın açıklamalarına tepki gösteren Özdağ, “Siz ‘ İstiklal savaşı yoktur’ diyen adamı Meclis Başkanı yaptınız. Mehmet Akif kalksa sizin yüzünüze tükürür. Dini değerlerimizi siyasallaştırdınız. Camileri parti propaganda mekanlarına dönüştürdünüz. Siz nasıl iktidarsınız imam hatip kurup deist çıkarıyorsunuz” diye konuştu.

Özdağ, Altılı Masa’yı oluşturanların “düzen partileri” olduğunu söyledi bu partileri “sarı muhalefet” olmakla suçladı. Konuşmasını “Biz de Sizdeniz” şiiriyle tamamlayan Ümit Özdağ, kendisine hediye edilen bıçağı havaya kaldırıp “Ya istiklal ya ölüm” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL