Genel

Yetkililer Kimlik kartı değişimi ile ilgili Açıklama yaptı

Yetkililer Kimlik kartı değişimi ile ilgili Açıklama yaptı

Loading

Yetkililer Son dönemlerde Kamuoyunda çıkan kimlik değişimlerinin son günü olduğuna dair haberlerin asılsız olduğuna ve vatandaşların bu haberlere itibar etmemesi gerektiğine yönelik uyarılarda bulundu.

Son dönemlerde bazı basın organlarında ortaya çıkan kimlik kartlarının değişim süresinin son günü olduğu, yeni kimlik kartı çıkartma ücretlerinde artış olacağı sürücü belgelerinin yenilenmesinin 2019 yılının son olduğu, sürücü belgeleri alınırken sağlık raporunun İl Nüfus Müdürlüğünden alınacağı gibi konuların asılsız olduğu ortaya çıktı.

İlgili kamu kuruluşundan edinilen bilgilere göre kimlik kartı değişiminin 2023’e kadar devam edeceği öğrenildi. Yeni kimlik kartı değişim fiyatının 15 TL olduğu ve bundan sonrada 15 TL olarak devam edeceği herhangi bir fiyat artışının söz konusu olmadığı tespit edildi. Ayrıca sürücü belgelerinde yapılacak olan değişimin 2020 yılı Aralık ayı son gününe kadar devam ettiği ilgili kamu kuruluşu tarafından ifade edildi. Sürücü belgesi alınırken yeni dönemde sağlık raporunun nüfus müdürlüğü tarafından verileceği yönündeki haberlerinde asılsız olduğu vurgulandı.

İlgili kamu kurumu yetkilileri, vatandaşların bu konularda herhangi bir endişe yaşamamaları ve asılsız haberlere itibar etmemeleri gerektiği yönünde uyarılarda bulundular.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL