YAZARLAR

Yabancı uyruklular BAŞIMIZA DERT oluyor

Yabancı uyruklular BAŞIMIZA DERT oluyor

Loading

Bu yazıyı okuyanların ırkçılık yaptığım düşüncesine kapılmasını istemem. Amma ve lakin görünen köye kılavuz aramanın da bir anlamı yok.

Ülkelerindeki savaşı bahane ederek Türkiye Cumhuriyeti Devleti Topraklarına mülteci olarak gelen veya getirilen sayıları gün geçtikçe artarak çoğalan Milyonlarca mülteci var.

Ülkelerindeki savaşı bahane ederek daha iyi yaşam koşullarına erişmek için ülkemize gelen veya irtica eden bu mülteciler soysa ekonomik yönden ülkemizde sorun. Asayiş olaylarında adları haber bültenlerinde sıkça yer alan mülteciler son zamanlarda işin dozun iyice kaçırdığı bir gerçek.

Son olarak bir eğitimciyi katletmeye varan olayların baş aktörü yine yabancı uyruklu mülteciler. Ekmek elden su gölden misali ülkemize misafir diye gelenler karıştıkları Asayiş olayları sebebiyle vatandaşların tepkisini almaktalar.

Ülkemizde buna Aksaray da dâhil farklı iş dallarında kendilerine yer bulan yabancı uyruklu mülteciler, Çobanlık başta olmak üzere inşaatlarda, fabrikalarda vasıfsız içi olarak çalışmaktalar. Ülkemizde oturum almış yabancı uyruklu mülteciler işi daha da ileriye götürüp ticaret hayatına da el atarak Market, GSM bayii, lokanta,  tekstil sektöründe de yer aldıkları gibi iş bulamayanlar ise gündelik işlerde çalışarak hayatlarını idame ettirmeye çalışırken bir kısmı da 3 tekeli elektrikli bisikletlere düzenek kurarak kağıt ve hurda toplamaktalar. Mali gücü olmayanlar ise çekçek tabir edilen düzenekler ile bu hurda, kâğıt toplama işini yapıyorlar. Fakat bir kısmı da var ki işte onlar ülkemiz için başlı başına tehlike. Uyuşturucu sektöründe başrollerdeler. Bunun yanı sıra genler arasında bıçaklı kavgaların da baş aktörleri yabancı uyruklu mülteciler ülkeye kâbus olmaya devam ediyorlar.

Yabancı uyruklu mülteciler acıyarak verdiğimiz eşyalar Aksaray merkezde bulunan ( NORA AVM Arkasında)  Salı Pazarı yerleşkesinde Çarşamba günü kurulan Bitpazarında tezgâhlarda satılıyorlar. Kısacası canımıza kast edenler çocuklarımızı zehirleyenler bizlerin vicdanımızı rahatlatmak için verdiğimiz para, giyim giysi, mutfak malzemeleri, ev tekstil gereçlerini para ile satıp gelir elde ederek yattıkları yerden para kazanmanın yolunu bulmuşlar. Dilencilik sektörüne de el atan Yabancı uyruklu mülteciler ülkemizde sorun olmaya devam ediyorlar.

Sözün özü kendimiz edip kendimiz buluyoruz. Bana göre yabancı uyruklu seviciliğimizden vazgeçmenin zamanı geldi de geçiyor bile.

Kendinize iyi bakın sağlıklı günler .

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL