Genel

vatandaşların yardımına CANSUYU DERNEĞİ yetişti

vatandaşların yardımına CANSUYU DERNEĞİ yetişti

Koronavirüs ve RAMAZAN ayi nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve bu süreçte işsiz kalan vatandaşların yardımına CANSUYU DERNEĞİ yetişti.

İslam cografyasinda ve Ülkemizin başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi Büyük şehirlerde olmak üzere birçok kentte, CANSUYU DERNEĞİ yardımlarını sürdürüyor.

Koronavirüs sürecinde ve RAMAZAN aynda hem mağdurları yakından takip etmek hem de yardım faaliyetlerini koordineli yürütmek için ekipler oluşturdu.Tüm illerimizde ekiplerini sahaya gönderen CANSUYU vatandaşlara temel ihtiyaçları ulaştırmayı sürdürüyor.

CANSUYU, diğer taraftan ekonomik olarak etkilenen kesimlere de ulaşmayı sürdürüyor. Bu süreçte işsiz kalan, evini geçindiremeyen duruma gelen vatandaşlara da CANSUYU ulaşıyor. İşsiz kalanları tespit çalışmalarından sonra ihtiyaçlı ailelere CANSUYU hızlı bir şekilde temel gıda maddelerini içeren yardım paketlerini ulaştırdı.

“MAĞDUR AİLELERE ULAŞIYORUZ”

Açıklamalar da bulunan CANSUYU DERNEĞİ AKSARAY TEMSİLCİSİ Ahmet KARACA şu şekilde açıklamalar da bulundu.
“Dünyamız, Ülkemiz ve Aksaray şehrimiz zor bir süreçten geçiyor. 2020 itibarıyla birçok olumsuz olayla karşı karşıya kaldıktan sonra son olarak koronavirüs salgını dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatı durdurma noktasına getirdi.Akabinde RAMAZAN ayı nedeniyle Bizler CANSUYU DERNEĞİ olarak bu zor günlerde yine mağdur ve muhtaç vatandaşlarımızın yanında olup, tüm temsilciliklerimiz ile Türkiye’de yardım faaliyetlerine devam ediyoruz. Bizler de işsiz kalan, evine ekmek götürmeyen aileleri tespit edip onlara yardımlarımızı ulaştırırken diğer taraftan tüm muhtaçların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Mağdur ailelere gıda kolileri, gıda çekleri, giyim, nakit ve çocuklara kalem, balon, şeker ve oyuncak dağıtıyoruz. Yardımlarımızda gıda dağıtımlarını önceliyoruz. Evine ekmek götürmeyen vatandaşlarımıza temel gıda maddelerinden oluşan gıda yardımları yapıyoruz, çocukları mutlu etmek için oyuncaklar dağıtıyoruz. Tabii bu süreçte genel hijyen kurallarına uyarak maske ve eldivenlerimizle insanlara yardımlarımızı ulaştırıyoruz.Aksaray merkez ve ilçelerinde oluşturduğumuz ekiplerimiz aralıksız çalışıyorlar.ilimizin bir ucundan diğer ucuna (Yavuz Sultan SELİM mahallesinden Cumhuriyet mahallesine) MUHTAÇLARA ulaşmaya gayret ediyoruz. Bu bağlamda Zekat, Fitre, Fidye, Sadaka ve diğer her türlü bağışlarınızı  MUHTAÇLARA ulaştırmaya köprü vazifesi yapmaya canla, talibiz. Rabbimiz bağışçı ve gönüllü kardeşlerimizden Razı olsun.Tüm İslam alemine HAYIRLI RAMAZANLAR diliyorum.”

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL