ÖZEL HABER

Vatandaşın cebindeki 4 TL’ye göz mü dikiliyor

Vatandaşın cebindeki 4 TL’ye göz mü dikiliyor

Aksaray Belediyesi Kart Dolum makinası arızalı bakan yok. Vatandaşın cebinden ekstradan 4 TL çıkıyor kimin umurunda. Parklar , bahçeler yapıyorsunuz da bir Kart Dolum makinasını mı tamir ettiremiyorsunuz.

Aksaray’ın e kalabalık kurumlarının bulunduğu Eski sanayi sitesi girişindeki Aksaray valiliği ek binası yakınında Aksaray Belediyesi halk otobüs durağı mevcut. Her gün yüzlerce kişinin kullandığı bu durak deyim yerinde ise para basıyor. Belediye üşenmemiş birde kart dolum otomatı koymuş. Kartında bakiyesi biten vatandaşların kullanımına sunulan kart dolum otomatı vatandaşlar için güzel bir hizmet. Buraya kadar ters giden bir şey yok. Sonuçta vatandaş kartındaki bakiye bittiğinde 15 TL. vermek yerine kartına dolum yapıp 11 TL ye gidecek. Gidiş geliş 8 TL. cebinde kalacak. Bu para ile evine 1 ekmek götürme şansına sahip olacak. Hesap ne kadar kolay kartın varsa kartında bakiyen varsa avantajlısın yani.

Bu son bir aydır maalesef böyle değil. Kart otomatı ucube gibi orada atıl vaziyette duruyor. Aksaray Belediyesinin vatandaşa sözüm ona hizmeti hizmet dışı atıl vaziyette öylece duruyor. Kartında bakiyesi biten vatandaş cebinden kişi başı 4 TL. fazladan para ödeyerek Nüfusta veya resmi kurumlardaki işini hallediyor. Vatandaş tepkili “ Bir otomatını tamir etmekten aciz belediye vatandaşın 4 TL si ile mi adam olacak . Belediye cebimizdeki 4 TL ye mi gözünü dikti? ”  diyerek tepkilerini gösteriyor.

 

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL