Genel

Vali Aydoğdu” Derdimiz Aksaray ve Aksaray’ın çocukları”

Vali Aydoğdu” Derdimiz Aksaray ve Aksaray’ın çocukları”

Aksaray’da TOBB Teknik Eğitim ve Anadolu Lisesi öğrencilerini ilgilendiren müjde Aksaray valisi Hamza Aydoğdu’dan geldi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu göreve geleli kısa süre oldu. Önemli projelerin hayata geçirilmesinde önemli rol oynayan Vali Aydoğdu ,  Aksaray’da TOBB Teknik Eğitim ve Anadolu Lisesi öğrencilerini ilgilendiren önemli bir projenin gerçekleşmesini sağladı. 

Aksaray Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Aksaray Ticaret Borsası, Aksaray Organize Sanayi Bölgesi İş Adamları Derneği ve OSB Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih eden öğrencilere, burs, servis, yemek, staj ve iş imkanı sağlanacak.

Aksaray’da TOBB Teknik Eğitim ve Anadolu Lisesi öğrencilerine Türkiye’de örneği görülmemiş imkânlar sunulacak protokol imzalandı.

Vali Aydoğdu Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, OSB Müdürlüğü ve Aksaray Organize Sanayi İş Adamları Derneği arasında yürütülecek işbirliği protokolünü kamuoyu ile paylaştı.

Kentin tarım kenti olduğu kadar bir sanayi kenti olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu; Aksaray’ın tarımsal üretimde yılda 6 milyar TL Türk ekonomisine katkı sağladığını bildirdi.

-Velilere ve öğrencilere çağrı: “Yemek ve servis bedava, eğitim bursu ve mezuniyetin ardından iş garantisi”

Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada Aksaray’ın en büyük eksikliklerinden birisinin nitelikli ara eleman eksikliği olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Türkiye’nin aşması gereken en büyük problemlerden birisi de şu; biz diploma ile insan kişiliğini eşdeğer tutuyoruz. Diplomasına göre insanlara değer veriyoruz. Ya da insanları öyle değerlendiriyoruz. Bunu mutlak suretle değiştirmemiz gerekiyor. Bu zihinsel devrimi dönüşümünü yapmamız gerekiyor: Bugün TOBB tarafından yaptırılan meslek lisesini gezerken müteşebbis heyet üyeleri ile bir araya geldik. Aksaray’ın nitelikli ara eleman yetiştirme ile ilgili bir problemi var. O zaman biz el birliği ile bunun çözümünü bulmamız gerekiyor dedik. Bundan sonra TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih edecek bütün öğrencilerimize burs verilecek. Yetmez ne yapacağız. Okulumuzu tercih eden bütün öğrencilerimize iş garantisi verilecek. Servis ücretleri bedava, yemek bedava. Aksaraylıların, velilerimizin ve öğrencilerin bunu çok iyi değerlendirmesi lazım. Bizim Aksaray’da nitelikli ara elemanlara çok ciddi ihtiyacımız var. LGS sonuçlarının açıklandığı bu günde bütün velileri ve öğrencilerimizi TOBB okulunu görmeye, tercihlerini bu yönde kullanmaları hususunu özellikle istirham ediyorum” dedi.

-Derdimiz Aksaray ve Aksaray’ın çocukları

Günümüzde dünyanın gittiği yere bakıldığında kişinin bir işi çok hızlı bir şekilde kavrayıp, katma değer üretmesinin kişinin değeri ile  eş değer olmaya başladığını kaydeden Vali Aydoğdu: “Dünyanın gittiği yer bu anlayıştır. Bizim şu anda Aksaray’da hem sanayi hem tarımımızda çok ciddi anlamda nitelikli ara elamana ihtiyacımız var. Velilerimizi öğrencilerimizi bizim bu çağrımıza kulak verip,  bu çağrımızı yerine getirmelerinde hiçbir endişem olmadığını söylemek istiyorum. Derdimiz Aksaray ve Aksaray’ın çocukları olursa, önceliği gençleri, geleceği olursa bizim önümüzde hiçbir engel duramaz. Hep birlikte Aksaray’ı bir marka şehir yapmak için çalışacağız bu konuda çok ciddi projelerimiz var’ dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan protokolü Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Organize Sanayi Bölgesi İş Adamları Derneği Başkanı Serdar Öngün ve dernek yöneticileri   OSB Müdürü Ayhan Ermiş’in de hazır bulunduğu OSB ziyaretinde imzalayan Vali Hamza Aydoğdu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. Okul hakkında bilgi alan Vali Aydoğdu okulun ihtiyaç ve eksikliklerinin kısa sürede tamamlanması talimatını vererek sanayi sektörünün nitelikli ara elaman ihtiyacının önemli bir bölümünün bu okul tarafından karşılanacağını belirtti.

 

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL