ASAYİŞ

Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak

Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak
Koronovirüs   Eğlence sektörüne geçici süre ile kapatma getirdi. Pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak.
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Koronovirüs tedbirleri konulu ek genelge gönderdi.
81 İl Valiliğine gönderilen ek genelge ile Koronavirüs salgının Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı.
Genelgede; Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin 16 Mart saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.
Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL