Genel

“Türkiye İyi Olacak” sloganıyla kuruldu 5’inci yaşını kutladılar

“Türkiye İyi Olacak” sloganıyla kuruldu 5’inci yaşını kutladılar

Loading

24 Ekim 2017 Salı akşamı Partinin kurucu üyeleri için düzenlenen bir yemekte  Partinin güneş biçimindeki 8 çizgi içeren sarı-lacivert logosu ve isminin İYİ PARTİ olarak belirlendiğinin kamuoyunun ilk kez öğrendiği “Türkiye İyi Olacak.” Sloganı ile kurulan İYİ PARTİ 5 Yaşına girdi.

Aksaray İYİ parti İl teşkilatı yöneticileri İYİ PARTİ 5 Yaşına girmesi nedeniyle 15 Temmuz Milli İrade meydanında bulunan Atatürk heykeli önüne İYİ PARTİ çelengini koyarak başlayan kutlamalar iyi parti Aksaray il başkanının yaptığı basın açıklaması sonrası sona erdi. ( Basın Açıklama metnini yayınlayamıyoruz çünkü parti kutlama programı hakkında davet ve bilgi vermediği için tesadüfen meydandaki kalabalığın ne olduğunu merak ederek gittiğimde sonuna yetiştiğim ve 1kare fotoğraf ile haberleştirdiğimiz için okuyucularımızdan özür dileriz.)

İYİ PARTİ Meral Akşener ve arkadaşları tarafından kurulduğundan bu güne kadar 5 yıl geçti İYİ Parti hakkında hafızamızdaki bilgileri tazelemek gerekirse ilk akılda kalan bilgiler şöyle;

Partinin güneş biçimindeki sarı-lacivert logosunda 8 çizgi bulunuyor. Bu çizgilerin yeni partinin tanıtım videolarında kullanılan 8 ilkeyi temsil ettiği belirtiliyor. Bu ilkeler, umut, kararlılık, adalet, gelecek, bilgi, zenginlik, cesaret ve medeniyet olarak sıralanıyor.

Partinin kuruluş sloganı ise “Türkiye İyi Olacak.” Parti programında da partinin amaçları şöyle açıklanıyor:

“Gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkanı, çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık, milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz. Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Seksen milyonuz. Büyük bir milletiz. Büyük bir ekonomiyiz. Çalışıyoruz ve üretiyoruz. Paylaşamıyoruz. Hakça paylaşacağız. Birlikte başaracağız. Adil olacağız. Adaleti sağlayacağız.

“Mazlumun, haklının yanında, zalimin karşısında olacağız. Farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı öne çıkaracağız. Farklılıklarımızı göreceğiz. Aynı türkülerle oynayan, eğlenen, evlenen, aynı acıları paylaşan, aynı ekmeği bölüşen, aynı türkülerle ağlayan biz değil miyiz? İyi bir Türkiye için varız. İyi bir Türkiye için buradayız. İyi bir Türkiye için yanınızdayız. İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz.”

Partinin tüzüğünde adının da kısaltmasının da İYİ Parti olduğu ifadesi yer alıyor.

AÇIKLAMA: Aşağıdaki Görseller İYİ PARTİ Aksaray Teşkilatı üyeleri tarafından paylaşılan görsellerdir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL