Genel

Türkiye de Koronavirüslü hasta sayısı 98 oldu 1 kişi vefat etti

Türkiye de Koronavirüslü hasta sayısı 98 oldu 1 kişi vefat etti

Loading

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “Korona virüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Kendisi 89 yaşındaydı, virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı.” ifadelerini kullandı. Bakan Koca, Türkiye’deki toplam vaka sayısının 98’e yükseldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kameraların karşısına geçerek Türkiye de Korona virüsle ilgili güncel bilgiler verdi. Bakan Koca, Türkiye’deki toplam vaka sayısının 98’e yükseldiğini 89 yaşında bir şahısın Korona virüs yüzünden hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada
“ Bu şekilde giriş yapanlar kontrolden geçirildi ve geçiriliyor. İzole edilen vakalar bulunmakta ve yakınları taranmakta. Önceden tanı konan hastalarımızın yakın çevresini tarıyoruz. Toplam hasta sayımız 98 olmuştur. Bir kez daha halkımıza baş sağlığı diliyorum. Tanı konan hastalarımıza geçmiş olsun diliyorum. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Hayatımızı bu şartlara göre düzenleyelim 1,5-2 ay direnelim. Bu saatlerde yine buluştuk. O gün aldığımız tedbirlerle 90 gün direndiğimizi ifade etmiştik. Olayın Çin’de ortaya çıktıktan sonra ciddiyetini ilk fark eden ülkelerden olduk. Türkiye’nin kendini tümden yalıtması imkan dışıydı. Size 7 gün önce ilk vakayı bildirmiştim. Virüs solunum yolu üzerinden bulaşıyor. Temas virüse aradığı fırsatı sunuyor. Kalabalık ortamlar en tehlikeli. Çocuklar ve gençler kolayca kapıyor ama hastalık görülmüyor. Ölüme neredeyse rastlanmıyor. Yetişkinlerde ise yaşa göre değişebiliyor. Ölüm oranı sanılanın altındadır. Ağır seyreden kişiler direnci düşük ve başka hastalığı kişilerdir. Yaşlılar yine risk altındadır. Geç saatlerde bulunmam planlı bir toplantı değil. Bu gece sizi ve bütün halkımızı üzen bir haberi bildireceğim. Corona virüsle ile mücadelemizde ilk kez bir hastamı kaybettim. Kendisi 89 yaşındaydı virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı. İlk kaybımız olan beyefendiye Allah’tan rahmet diliyorum. Hepimiz bu ölümü metanetle karşılamalıyız. Pozitif sonuçların büyük kısmı iyileşmeyle sonuçlanıyor. Bunun için gerekli destek tedavisini veriyoruz. “ şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL