Genel

Türemiş “İLÇE VE BELDELER ARASINDA NEDEN AYRIM YAPILDI?”

Türemiş “İLÇE VE BELDELER ARASINDA NEDEN AYRIM YAPILDI?”

Loading

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş 5 ilçe ve 6 beldeye ek ödenek çıkartılması ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

TÜREMİŞ’TEN KRİTİK UYARI: “MİLLETİN PARASIYLA HAVA ATIP  MİLLETE TEPEDEN BAKMAYIN”

“İLÇE VE BELDELER ARASINDA NEDEN AYRIM YAPILDI?”

AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun geçtiğimiz günlerde kendi girişimleri ile 5 ilçe ve 6 beldeye ek ödenek aldığı ile ilgili gazetelerde ve sosyal medya hesaplarında haberler yapılması üzerine başta Ağaçören ilçesi olmak üzere ek ödenek alamayan 11 beldenin sakinleri tepki gösterdi.

Merkez hariç 11 belde belediyesi ve bir ilçenin ek ödenekten mahrum bırakılmasıyla ilgili kamuoyunun rahatsızlığını dile getiren İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş de vatandaşın derdine tercüman oldu.

“GÖREVİNİZ ZATEN HİZMET GETİRMEK”
İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş kentin tamamının birçok hizmete ihtiyaç duyduğunu ve ek ödenek konusunda ayrım yapılmasının doğru olmadığını belirterek yaptığı açıklamasında “Milletvekillerinin asli görevi halihazırda ilinin menfaatlerini gözetmek ve ihtiyaçlarına çözüm bulmaktır” hatırlatmasında bulundu.

“11 BELDE VE 1 İLÇEYE HAKSIZLIK EDİLMESİ AYIP!”
Mevcut iktidarın Belediye Başkanının görevde olduğu ve Milletvekillerinin hizmet yarışına girdiği Aksaray’da her gün bir milletvekilinin ya da İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’un“Müjde, sizin için ek ödenek aldık” haberinin sosyal medya ve gazetelerde çıktığını ifade eden İl Başkanı Türemiş “Son birkaç gündür sosyal medyada dolaşan Milletvekili Cengiz Aydoğdu girişimleri ile alındığı vurgulanan bazı ilçe ve belde belediye başkanlarına gönderilen ek ödeneği bir nimet gibi göstermek ve ilimizdeki diğer 11 belde ve 1 ilçenin bu ek ödenekten mahrum edilmesi apayrı bir ayıptır. Aynı şekilde AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz de geçtiğimiz günlerde hastane için ödenek aldığını duyurarak bu ayıba ortak olmuştur” açıklamasında bulundu.

“1 AYDIR BU NEYİN YARIŞI?”

Türemiş, uzun yıllardır kentte ve ülkede iktidar olan AK Parti’nin zaten yapması gereken ve hatta geciktirdiği hizmetleri nimet gibi sunduğu açıklamalarının, vatandaşı da rencide ettiğini ifade ederek “AKP Milletvekili hastaneye şu kadar ödenek gönderdi! Şu milletvekili bu kadar para getirdi. Şu hizmeti yaptık, bunu yaptık! söylemleri son 1 ayda her ne hikmetse artış gösterdi. Ne olduysa oldu, AK Parti Milletvekilleri son bir aydır Aksaray’ı düşünür hale geldi ve kendi aralarında bugüne kadar yapmaları gereken hizmetlerle ilgili yoğun bir çalışma ve bunları yayınlama yarışına girdi. Biri bir taraftan 25 milyon lira getirirken öbürü bir taraftan ilçelere ve beldelere sanki ceplerinden getiriyormuş gibi ödenek getirdiklerini ilan etme yarışındalar. Tüm vatandaşlar haliyle bize ‘Hayırdır bu neyin telaşesi’ diye sormaya başladı. Biz de ödenek alamayan diğer ilçe ve beldelerdeki halkımız adına soruyoruz: Bu neyin telaşesi ve ayrımıdır ki bir tarafa milyonlar geliyor diğer tarafa hiçbir şey yapılmıyor?” şeklinde konuştu.

“MADEM İMKAN VARDI…”
“Madem böyle imkanlarınız vardı, 18 yıldır Aksaray’ın çözülmeyen birçok sorununu neden beklettiniz” diyen İYİ Parti İl Başkanı Özhan Türemiş “Hizmet yarışı içerisine girdiğiniz son 1 ay içerisinde ne değiştiğini ve son hafta ek ödenek adı altında getirdiğiniz paralarda neden diğer belde ve ilçelerin ayrıştırıldığını kamuoyu adına soruyoruz” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİN KASASIYLA HAVA ATMAK…”
Aksaray’a devletin kasasından gelecek olan ödeneklerin sahiplenilmesinin doğru olmadığının, vatandaşların oylarının karşılığı olarak bu hizmetlerin zaten getirilmesi gerektiğinin altını çizen Türemiş “Kimse vatandaşın vergileriyle şekillenen devletin hazinesinden gelen paralarla hava atmasın. Milletin parasını millete dağıtmak ve onlara bunu bir nimet gibi göstermek acizlik ve millete tepeden bakmanın göstergesidir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL