ASAYİŞ

Sürücülerin Kabusu DİLENCİLER CANLARINI HİÇE SAYIYOR

Sürücülerin Kabusu DİLENCİLER CANLARINI HİÇE SAYIYOR

Loading

Aksaray’da  trafik ışıklarında sürücülerin adeta kabusu haline gelen trafik ışıklarında dilenmek için kucaklarında küçücük çocukları ile bekleyen bayan dilenciler, sürücülerden üç beş kuruş kopartmak için kazalara adeta davetiye çıkarıyor.

Şehir içinde ÇOCUK DİLENCİLER CİRİT ATIYOR

Aksaray ana arterlerinde bulunan trafik lambalarında çocuk dilenciler, kırmızı ışık yandığı andan itibaren araçlara hücum ederek sürücülerden para istiyorlar.

Çocuk dilenciler, araçlar durmadan kapılarına atlayarak kendi canlarını hiçe saydıkları gibi sürücülere de güç anlar yaşatıyor. MOBESE kameralarının saniye saniye kaydettiği yerlerde Vatandaş ve sürücüler şikayet ediyor.

Aslında Zabıta ekiplerinin yapması gereken işi Polis memurları yapıyor. Polisler kovalıyor, Aksaray Belediyesi Zabıta ekipleri adeta yan gelip yatıyor zabıta teşkilatının adeta kılı bile kıpırdamıyor.

Kırmızı ışıkta duran araçlardan para isteyen çocuklu bayan dilenciler ile çocuk dilenciler adeta ölüme meydan okuyor.

Aksaray’da araçların yoğun bir şekilde geçişlerine aldırış etmeyen dilenci çocuklar, ailelerine para götürebilmek için trafik ışıklarında duran otomobiller arasında dileniyor. Özellikle E-90 karayolu terminal ışıkları, Alay Komutanlığı önü ışıkları, Konya yolu Aksaray girişi üzerinde ve şehir içi ışıklarda grup halinde dilenen çocuklara kimi araç sürücüsü tepki gösterirken, kimileri de para veriyor.

Aksaray ilinde son günlerde  çocuk dilenci sayısındaki gözle görülür aşırı artış vatandaşı tedirgin ediyor.

Şehir içi ve şehirlerarası yollardaki trafik ışıklarında karşımıza çıkan çocuk dilenciler mendil ve su satma bahanesi ile adeta kendilerini kamufle etmeye çalışıyorlar.

Son yıllarda Aksaray´da  artan sorunların birisi haline gelen dilencilik meslek haline gelmiş durumda. Yardıma muhtaç olmadığı halde önümüze gelen ve duygu sömürüsü ile 1 -2 lira koparmaya çalışan bu kişiler, organize halde şehrin her yerine dağılarak para dileniyor. Kimisi mendil ve su satma bahanesi ile kendilerini kamufle ederken , kimisi bebeğini kucağına alarak duygu sömürüyor kimisi de Suriyeli olduğunu söyleyerek insanların duygularıyla oynuyor. Her köşe başında ve trafik ışıklarında insanların manevi duygularını sömüren dilenciler, dilencilik yapmaktan vazgeçmedikleri gibi her geçen gün sayıları artarak çoğalıyor. Her geçen gün artan dilenci sayısı vatandaşı bıktırmış durumda. Her köşe başında ve trafik ışıkları önlerinde bulunan bu dilenciler, vatandaşın canını sıkmakla kalmıyor, inandırıcılığını da kaybettiriyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL