ASAYİŞ

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı başkanı görevden alındı

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı başkanı görevden alındı

Loading

Yolsuzluk soruşturması nedeniyle Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı başkanı görevden alındı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde hakkında yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları sebebiyle Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılan Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Tuğran Şen görevden alındı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü görevini 2 yıldır yürüten Tuğran Şen hakkında Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile soruşturma başlatılmıştı.

NELER YAŞANMIŞTI

Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde 11 Kasım Cuma günü mesai bitiminden ardından polis Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü’ndeki bilgisayar ile birçok belgeye el koymuştu. Soruşturmanın başlamasıyla birlikte vakıf müdürü Tuğran Şen ise izne ayrılmıştı.

Hakkında soruşturma başlatılan vakıf müdürü Tuğran Şen’in kömür ile yardım paralarının dağıtımında usulsüzlük yaptığı, farklı yollarla vakfın parasını bankaya yatırıp faizini kullandığı ve vakfa yapılan işlerde yüksek faturalar keserek görevini kötüye kullandığı iddia edildi.

KAYMAKAMLIK GÖREVDEN ALINDIĞINI AÇIKLADI

Soruşturmanın ardından Turgutlu Kaymakamlığı resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada vakıf müdürü Tuğran Şen’in sözleşmesinin fesih edilerek görevden alındığı duyurdu.

Turgutlu Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Tuğran Şen’in iş sözleşmesi, hakkında devam eden adli ve idari soruşturmalar sebebiyle, 16.11.2022 tarihli Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Toplantı Kararı sonucunda fesh edilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

AK PARTİ’DEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMUŞTU

Hakkındaki iddialar sebebiyle görevinden alınan vakıf müdürü Tuğran Şen’in 2019 yılı yerel seçimlerinde Sarıgöl ilçesinden belediye başkanlığı için aday adayı olduğu öğrenildi.

Tuğran Şen’in sosyal medya hesabında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte çekilmiş fotoğrafları dikkat çekti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL