Genel

Sosyal Konut Projesinde İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Sosyal Konut Projesinde İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Loading

Başkan Dinçer; “söz verdiğimiz tüm projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in seçim vaatlerinden olan dar gelirli aileler için sosyal konut projesinde inşaat çalışmalarına devam ediliyor.

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde dar gelirli ailelere yönelik yapılan sosyal konut projesi İstiklal Mahallesi’nde hayata geçiyor. Vatandaşların ev sahibi olmaları için başlatılan sosyal konutlar, 2+1 ve 3+1 daire tipinde Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun olarak inşa ediliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in girişimleri ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 694 adet konut inşa ediliyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde temel kazılarının başlatıldığı Sosyal Konut Projesinde temel kazıları yapılarak temel betonu atma sürecine devam ediliyor. Projenin yapıldığı alanda Aksaray Belediyesi alt yapı eksikliklerini tamamlayarak geniş yollar ve kaldırımlara yer verecek. Modern parklar ve yeşil alanlarla sosyal konutlar da vatandaşlara huzurlu bir yaşam alanı oluşturulacak.

İstiklal Mahallesi’nde hayata geçecek olan sosyal konut projesinin inşaat çalışmalarının devam ettiğini duyuran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Sosyal Konut Projemiz seçim vaatlerimiz arasında yer alan çalışmalardan biriydi. Bizlerde söz verdiğimiz gibi projemizi İstiklal Mahallemizde hayata geçiriyoruz. İnşaat çalışmaları devam eden projemizi tamamladığımızda 694 ailemizin konut ihtiyacını karşılamış olacağız. Şehrimize hayırlı olsun” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL