Genel

” Sn. R.T. Erdoğan yine ne dedin bu arkadaşa ? “

” Sn. R.T. Erdoğan yine ne dedin bu arkadaşa ? “

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından dikkat çeken mesajlar paylaştı. Bahçeli, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İYİ Parti’ye bir çağrıda bulundu.

Çağrıya ilk cevap İYİ parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından Bahçeli’nin mesajını alıntılayarak, “Sayın Erdoğan, yine ne dedin bu arkadaşa?” diye sorarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli’nin geçen günkü buluşmasına atıf yaptı.

Bahçeli, “3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4. Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir” dedi.

Bahçeli, “Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır” dedi.

İYİ Parti ile yaşanılanları “ders” olarak niteleyen Bahçeli, “Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur” derken, “Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir” diye ifade etti.

Bahçeli, ayrıca, “Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır” diye de ekledi.

Öte yanan, İYİ Parti Meclis Başkanvekili Lütfü Türkkan da, sosyal medya hesabından, “Herkes soruyor ‘neler oluyor’ diye. Kasım’da seçime hazırlanın!” diye yazdı.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL