ASAYİŞ

Sinyal kesici ile hırsızlık yapan 2 yabancı uyruklu yakalandı

Sinyal kesici ile hırsızlık yapan 2 yabancı uyruklu yakalandı

Samsun ve Ordu’da jammer cihaz (sinyal kesici) kullanarak otodan hırsızlık yapan yabancı uyruklu 2 şahıs aynı yöntemle hırsızlık yapmak için geldikleri Trabzon’da polis ekiplerinin düzenlediği operasyon ile yakalandı.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği’ne gelen ihbarı değerlendiren Samsun ve Ordu’da jammer cihazı (sinyal kesici) kullanarak otodan hırsızlık yapan şahısların aynı yöntemle hırsızlık yapmak için Trabzon’a geldikleri ihbarı üzerine ihbarda plakası marka ve modeli belirtilen aracı takibe aldı.  Şehrin giriş ve çıkışlarındaki kamera kayıtlarının incelenmesi, sonucunda şüpheli şahısların olduğu araç Pazarkapı mevkii sahil yolunda durduruldu.  Polis ekipleri tarafından yapılan kontrollerde araç içerisinde ihbara konu olan  I.G. ve G.G. isimli yabancı uyruklu iki şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekipleri tarafından araç içerisinde ve şüpheli iki şahsın üzerlerinde yapılan aramada ise araç kapılarının kilitlenmesini önleyerek araçların soyulmasında kullanıldığı değerlendirilen jammer cihaz ele geçirildi.

Şahıslar Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliye sevk edildi.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği yetkilileri vatandaşları uyararak;

“Aracınızın kapılarının kapandığına emin olmadan aracının yanından ayrılmayın. Jammer cihaz (sinyal kesici) aracınızı park ettikten sonra kumanda ile aracınızı kapattığınızda bu cihaz devreye girerek sinyal kesici görevi görüp aracın kapılarının kilitlenmesi önleyerek kapıların açık kalmasını sağlar ve siz aracın başından ayrıldığınızda hırsızlar sizin aracınızın içerisinde değerli eşyalarınızı alarak oradan uzaklaşır. Bu şekilde yaşanabilecek hırsızlık olaylarının yaşanmaması için araçlarınızı kumanda ile kapattığınızda elinizle kilitlenip kilitlenmediğini kontrol etmeniz bu tür hırsızlık olaylarını önleyecektir” uyarısında bulundu.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL