Şiddetli yağış sonrası Bartın-Karabük karayolunda devasa heyelan meydana geldi.

Bartın’ın doğu kesiminde meydana gelen şiddetli yağış sonrası Bartın-Karabük karayolunda heyelan meydana geldi. Ekiplerin servis yolu açmasıyla ulaşım kontrollü sağlandı.

Şiddetli yağış sonrası Bartın-Karabük karayolunda devasa heyelan meydana geldi.
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Bartın’ın doğu kesiminde meydana gelen şiddetli yağış sonrası Bartın-Karabük karayolunda heyelan meydana geldi.

Ekiplerin servis yolu açmasıyla ulaşım kontrollü sağlandı.

Bartın’da gece saatlerinde başlayan ve birçok noktada heyelan ve sele neden olan şiddetli yağış sonrası Bartın-Karabük karayolunda devasa heyelan meydana geldi. Heyelanın ardından bölgeye ulaşım sağlanamadı.

Heyelanın ardından özel idare ekipleri ve karayolları ekipleri bölgede yeni bir servis yolu açarak ulaşımı kontrollü sağladı. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

Bartın’da etkili olan şiddetli sağanak bazı bölgelerde sele yola açtı, araçlar sürüklendi, çok sayıda iş yeri ve evi su bastı.

Bartın’da etkili olan sağanak nedeniyle heyelanlar meydana geldi. Bartın-Karabük karayolunun Yenihan mevkisinde oluşan heyelan nedeniyle yol ulaşıma kapandı.

Akşam saatlerinden itibaren başlayan sağanak, Ulus ilçesi ile ilçeye bağlı Kumluca ve Apdipaşa beldesinde hayatı olumsuz etkiledi.

Bir kadın sel sularına kapıldı.

Sel nedeniyle Akören Söküler köyünde ahşap bir evin büyük bölümü yıkıldı, evdeki yaşlı bir kadın da sel sularına kapıldı.

Bartın Valisi Sinan Güner, saat 03.00 sıralarında ilk ihbarların gelmeye başladığını belirterek, şu an bulundukları Bartın-Abdipaşa-Ulus kara yolunda heyelanlar meydana geldiğini yolu açarak buraya kadar ulaştıklarını söyledi.

Vali Güner, burada da menfez göçmesi nedeniyle ileriye gidilemediğini ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Servis yoluyla ulaşımı sağlamış olduk. (Bartın-Karabük yolu Yenihan mevkisi) Dere yatağında evler vardı oradaki insanları kurtardık. Aracın üzerinde yardım bekleyenler vardı, sele kapılmış araçlar vardı onları kurtardık. Kumluca beldesine bağlı Akören Söküler köyünde bütün köprüler yıkılmış servis yolları ile geçmeye çalışıyoruz. Ulus’un Zafer köyünde bütün ulaşımı sağlayan her türlü köprü yıkılmış durumda. Karabük Valiliğinden destek istedik o taraftan gelinebilecek yollardan onlar gelmeye çalışıyor. Özel idare ekipleri de patika yollardan araçları yürüterek inmeye çalışıyorlar.

Karabük Haber Servisi /Murat Mustafa Gencer

İlk yorumu siz yazın