Genel

Sayın başkan basını ayrıştırmak size yakışmıyor

Sayın başkan basını ayrıştırmak size yakışmıyor

Loading

Bu zamana kadar bu köşeden makam mertebe sahibi bir çok kişiye eleştirilerde bulundum.

Kaleme aldığım eleştirilerde asla hakaret içeren cümleler kullanmadım.

Aslında bu çizgiyi bozmamaya özen gösterdim.

Belgesiz hiçbir konuda ne yorum yaptım nede haberini. Tarafsız olmaya gösterdiğim özen sebebiyle olsa gerek hiçbir makam sahibi kişi ile küslük yaşamadım. Kimsenin de dıravacılığını yapmaya soyunmadım.

Niye bunları kaleme aldım diye soranlara da yönettiğiniz şehirdeki basın mensuplarının kimler olduğunu bilin istedim.

Sözlerim tarih ve kültür şehri olan ŞEHR-İ SÜLEHA  Aksaray’ı yöneten sayın Aksaray Belediye başkanı Dr. EVREN DİNÇER bey efendiye.

Belediye yönetimini aldığınız ilk günden itibaren sizleri takip eden bir gazeteci , internet haber sitesi sahibi olarak benim sahsım üzerinde bıraktığınız izlenimden bahsedeyim biraz dilimin döndüğü aklımın erdiği şekilde.

Sayın Başkan tanıdığım günden itibaren sizin dürüstlüğünüzü asla sorgulamadım. Dürüstlüğünüz konusunda tek kelime laf edecek kişiyi de göremiyorum. Eleştiriler dozunda olduğu sürece eleştirilere açık bir mizacınız olduğunu düşünüyorum. Devlet adamlığı da zaten bunu gerektirir. Yöneticilerde aranılan ilk vasıf ta hakaret içermediği sürece eleştirilere açık olması değil midir. Fakat belki sizin bilginiz dahilinde belki de bilginiz dışında Aksaray’da görev yapan ve işi sadece vatandaşı bilgilendirmek olan medya sahibi ve basın mensuplarına Aksaray Belediyesi tarafından yapılan ayrıştırma veya öteleştirme tarih ve kültür şehri olan ŞEHR-İ SÜLEHA  Aksaray’ı yöneten sayın Aksaray Belediye başkanı Dr. EVREN DİNÇER bey efendiye yakışmadığı düşüncesindeyim.

Her zaman personeliniz tarafından hazırlanan haber bültenlerini yayınlayan size taraf olan medya sahiplerini yaptığınız etkinliğe davet eder eleştirilerde bulunan medya sahiplerini görmezden gelirseniz bu davranış size yakışmaz sayın başkan. Eleştiriye açık olacak ve yanlış bir eleştiri yapılıyorsa eleştiriyi yapan medya sahibine bunun yanlış olduğunu doğrusunun farklı olduğunu açıklamak en dürüst davranış değilmi sayın başkanım.

Yanınızda çalışan personelin yaptığı yanlışların faturasının size kesilmesi size gönül vermiş seven Aksaray halkına yapılacak en büyük haksızlıktır kanaatimce. 

Eğer bir yönetici yönettiği şehrin sesi olan medya mensupları ile küslük yaşıyorsa o yönetici ya eleştirilmeyi içine sindiremiyordur yada yanında çalıştırdığı personel tarafından yanlış yönlendirilip kafasına göre iş yapıyordur. Yönettiğiniz Aksaray Belediyesi muhalif olan medya sahiplerini görmezden gelmek sureti ile vatandaşın doğru haber alma hakkına saygı göstermediği algısı oluşturma derdine mi girmeye çalışıyor anlamak ta güçlük çekiyorum sayın başkanım. Gerçeği söylemek gerekirse benim tanıdığım Dr. Evren Dinçer profiline uymuyor medya arasında ayrımcılık yapın emrini verecek bir kişilik tanıdığım kadarıyla sizde yok. Yoksa bu düşüncelerimde yanılıyor muyum sayın başkan?

Yaptığınız güzel çalışmaları taktir ile karşılamak ile birlikte Aksaray medyasını bir bütün olarak kucaklamanız ayrımcılık yapan sizin haberiniz olmadan aklı sıra size hoş görünme derdinde olan yanlışlar zincirine halkalar ekleyen personelinize de bir çift sözüm olacak. Kimse başkana şirin gözükmek için başkanın haberi olmadan medyayı ayrıştırma çabasına girmesin. O makamda oturuyorsanız görevinizi yapıp her konuda amirlerinizi bilgilendirin. Kafasına göre iş yapanların görev süreleri oldukça kısa olur. Kraldan çok kralcı olmak bazen ters teper. Haberdar olmadan yapılan işler gün gelir Osmanlı tokatı misali patlayı verir o kişinin yüzünde.

Değerli başkan bu yazıdaki maksadımız asla sizleri kötülemek değil bilakis bazı gerçekleri sizler ile paylaşmaktır. Karşısına Medyayı alan yönetici her daim yıpranır. Sizden habersiz iş yapan kadrolar sizi yıpratır. Sizin yıpranmanız demek Aksaray’ın tanıtımı için harcadığınız tüm emeklerin bir kalemde silinmesi demektir. 

En kısa zamanda bu konuları köşe yazısıyla değil de Aksaray’da görev yapan ayrım yapmadan Aksaray’ın tüm medya sahipleri ile sohbet toplantısında konuşmak dileği ile.

Umarım 2022 yılında yayınladığınız 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI samimi duygularınız ile kaleme alınmıştır.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, basın mensuplarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe
girişinin yıl dönümü olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  ( https://www.aksaray.bel.tr/HaberDetay.aspx?icerikId=2214&BASKAN-DINCER%E2%80%99IN-10-OCAK-CALISAN-GAZETECILER-GUNU-MESAJI )

İzzet TINMAZ / Gazeteci – Yazar

www.ilkhavadisgazetesi.com İmtiyaz sahibi

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL