ASAYİŞ

Sahte Ehliyet ile Polis denetimine takıldı

Sahte Ehliyet ile Polis denetimine takıldı

Loading

Sokağa çıkma kısıtlamasını delerek alkollü araç kullanırken polise yakalanan sürücü, polise verdiği ehliyetinin sahte olduğu anlaşılınca aracı ve telefonunu bırakarak yaya olarak kaçtı.

Sokağa çıkma kısıtlamasını delerek alkollü araç kullanırken polise yakalanan sürücü, polise verdiği ehliyetinin sahte olduğu anlaşılınca aracı ve telefonunu bırakarak yaya olarak kaçtı. Polisin kovaladığı şahıs bir süre sonra yakalanırken, gerçek ehliyetinin yine alkolden alındığı ortaya çıktı.

Olay, Aksaray merkez Yeni Sanayi Mahallesi Oto Sanayi Fatih Caddesi üzerinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında denetim ve uygulamalar yapan polis ekipleri, 68 BC 897 plakalı hafif ticari araca durdurdu. Aracı durduran İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri sürücünün alkollü olduğunu fark ederek alkol muayenesi yaptı. Yapılan alkol muayenesinde sürücü 1.14 promil alkollü çıktı.

Polis ekiplerinin kovalamacası sonucu yakalandı. Başkasının ehliyetine kendi fotoğrafını yapıştırdı.

 Alkollü sürücüden ehliyet ve ruhsatı alan polis ekipleri şahsın verdiği Hasan I. adına olan ehliyetin sahte olduğunu fark etti. Polisin ehliyetin sahte olduğunu fark etmesi üzerine alkollü sürücü telefonunu ve aracını bırakarak yaya olarak kaçmaya başladı. Polis ekipleri de yaya olarak şahsın peşinden koşarken, bir süre sanayi sitesinde kaçan sürücü çok geçmeden polis ekiplerince yakalandı.

Sokağa çıkma kısıtlamasını delen, alkollü araç kullanan ve sahte ehliyet düzenleyen şüpheli gözaltına alınırken, alkollü sürücünün gerçek isminin Savaş B. (40) olduğu tespit edildi.

Basından gizlenmek için maskeyi yüzüne taktı ağzını açık bıraktı

Kendini gizlemek için maskeyi ağzına değil yüzüne taktı Gözaltı işleminin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine getirilen Savaş B. kendini görüntülemek isteyen basın mensuplarını görünce polis aracından inmek istemedi. Bir süre sonra inen Alkollü ve sahte ehliyet düzenleyen sürücü Savaş B., koron virüs tedbirleri kapsamında ağzına takması gereken maskesi kendini gizlemek için yüzüne takarak ağzını açık bıraktı.

Basın mensuplarına küfür edip hakaret etti

Hastanede basın mensuplarının “Nede alkollü ve sahte ehliyetle araç kullandınız” sorusuna “Saçmalama lan, aklını alırım” diyerek basın mensuplarına küfretti.

Alkollü ve sahte ehliyetli sürücü aynı soruya, “Sahtelik arıyorsan git basına bak” Ben sahtecilikten yakalanmadım. Basına bak” diye cevap verdi. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra muayene odasından çıkan sürücü bu kez yüzündeki maskeyi ağzına takarak odadan çıktı. Burada da basın mensuplarının sorularını cevaplayan alkollü sürücü, “Sahteyle bizim işimiz olmaz” diyerek basın mensuplarını iftira atmakla suçlayarak, “İftira atma bana. İftira atma dava ederim seni” dedi.

8 bin 096 TL para cezası kesilerek sahte belge düzenlemekten gözaltına alındı

Hastanedeki sağlık kontrolünün ardından polis ekiplerince Aksaray Polis merkezine götürülen alkollü sürücüye burada belgede sahtecilik suçlarından işlem başlatılırken, yapılan sorgulamasında gerçek ehliyetinin alkollü araç kullanmaktan polis ekiplerince el konulduğu ortaya çıktı. Sürücüye alkollü araç kullanmaktan 2 bin 473 TL, ehliyetsiz araç kullanmaktan 2 bin 473 TL ve sokağa çıkma kısıtlamasına uymamaktan 3 bin 150 TL olmak üzere toplamda 8 bin 096 TL para cezası kesildi.

Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL