YAZARLAR

Protesto ve kutlama karmaşası

Protesto ve kutlama karmaşası

Loading

Bugün 14 Mayıs ve iki farlı güne ev sahipliği yapıyor bugün eczacılar günü ve çiftçiler günü onun için bugüne çiftte bir not bırakalım mı?

Doğanın ve olması gerekenin üzerine konuşalım;

Taşların oturması adına konuşalım en başta şöyle yapalım önce haberlerde gördüğümüz vatandaşların da şikâyet ettiği derinleşen ilaç krizi üzerine konuşalım ne dersiniz?

Kitabın ortasından konuşalım kitabın başlangıcı uzun ve meşakkatli onun için normale indirgediğimiz bir dille devam edelim;

Teknik kavramlara hiç gerek yok ilaç fiyatlarına gelen zamlar zaten can sıkıcı ve zorlayıcı bir durum uzmanların açıklamaları da öyle onun için Hatice ye değil neticeye bakmak mecburiyetindeyiz.

Vatandaş olarak bende ilaç fiyatlarının artmasından memnun değilim cebimden çıkan parayı da düşünüyorum bende vatandaş olarak ilaç fiyatlarının uygun olmasını isterim gel gelelim ki dolar kurunu da göz önüne almak zorundayız.

Her şeye gelen zamlardan payını ilaç da almış durumda bunu inkâr edemeyiz ama ekonominin geçim sıkıntısının canımızı yaktığı dönemde ilaç fiyatlarının da canımızı yaktığının farkındayız.

Gelelim madalyonun öteki yüzüne çiftçilere döndürelim ibreyi ve çiftçiliğin de böyle giderse bitme ihmalinin olduğunun da farkındayız.

Bardağın bu sefer dolu tarafına değil de boş tarafına bakalım ve ne durumda olduğumuzu görmeye çalışalım ekonomi bazlı kısımlarını bu yazıda görmeyelim ve çiftçilerin isyanına kulak verelim;

Bizim bu hali pür melalimiz ne olacak zamlardan ve dolar kurundan sonra şapkayı önümüze alalım ve düşünelim düşünmenin olmadığı yerde sorgulama olmaz.

Sürekli isyan protesto derken bugüne özel bir kutlama nasıl kutlamaya dönüşebilir diye de soralım:

Madalyonun hep iki yüzü var her daim ve bizlerde madalyonun tek tarafına bakmaktan vazgeçmeliyiz ki tarafsız bir bakış açısına sahip olalım.

Eczacıların ve çiftçilerin gününü kutlayabileceğimiz bir atmosfer yok onun için kutlayamadığımız zincirleme günler dizisi elimizde kalan.

Kendinize iyi bakın.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL