ASAYİŞ

Pes Artık Tren Raylarını çaldılar yakalandılar

Pes Artık Tren Raylarını çaldılar yakalandılar

Loading

Bu kadarına da pes dedirten olayda 8 kişi yapımı devam eden tren yolunun raylarını çaldı. jandarma ekiplerinin ısrarlı çalışmaları sonucunda 8 iüpheli yakalandı. Ele geçirilen tren rayları, tren yolu yapım işini üstlenen şirket yetkililerine teslim edildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Sur İlçe Jandarma Komutanlığı yazılı açıklam yaparak Bozdemir mahallesinde tren yolu yapım hattında kullanılan tren rayları 04 Ocak 2022 ve 17 Ocak 2022 tarihlerinde çalan 8 kişi yakalanarak hakim karşısına çıkartıldı. konu ile ilgili açıklam Diyarbakır İl jandarma komutanlığından geldi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Sur İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahası Bozdemir mahallesinde tren yolu yapım hattında kullanılan tren rayları 04 Ocak 2022 ve 17 Ocak 2022 tarihlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındığı tespit edildi.

Meydana gelen olay ile ilgili olarak ekipler tarafından yapılan titiz çalışmalar sonucunda, tren raylarını oksijen tüpü ile kesmek suretiyle vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan 8 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığı, ele geçirilen tren rayları, tren yolu yapım işini üstlenen şirket yetkililerine teslim edildiği bildirildi. Halkın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmekte olduğu belirtildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL