SAĞLIK SPOR

Pedallar sağlıklı yaşam için çevrildi

Pedallar sağlıklı yaşam için çevrildi

Loading

Gölbaşı’nın pedallar sağlıklı yaşam için çevrildi

Gölbaşı Belediyesi ev sahipliğinde Atatürk Sahil Parkı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Doğa Şenliği düzenlendi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’nın da katıldığı etkinlikte 7’den 70’e onlarca kişi bisikletleriyle sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.*

Bahçeşehir Koleji Dr. Burhan Kara ve Batıkent Kampüsü organizasyonunda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Gölbaşı Belediyesi ev sahipliği ve TEMA Vakfı işbirliği ile ekolojik ve sürdürülebilir bir dünya için ‘Topraktan Yeşile 7’den 70’e Çevir Pedalını Sen De Geleceğe’ etkinliği düzenlendi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’nın da katıldığı etkinlikte çocukların ekolojik farkındalıkları artırma, çocukların okul dışında fiziksel aktiviteler ile hareket becerilerini destekleme, okul aile işbirliği doğrultusunda etkinlik yapmaya yönelik mesajlar verildi. Başkan Odabaşı, etkinlik alanında bulunan stantları gezerken, TEMA Vakfı’nın temsili dilek asma ağacına “Mutlu yaşam için doğaya sahip çıkalım” notunu düştü.

“Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız”*

Etkinlikte yaptığı konuşmada “Burada öncelikle amaç sağlıklı yaşam” diyerek sözlerine başlayan Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı “Biz Gölbaşı Belediyesi olarak sağlıklı yaşam için sporun ve sporcunun her zaman yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Bu tür etkinliklerin Gölbaşı’mızda yapılmasından mutluluk duyuyoruz ve teşvik de edeceğiz. Ankara’mızın incisi Mogan Gölü’müzün sahil alanında sizleri burada görmekten, sizleri ağırlamaktan onur duyuyorum. Bu etkinlikte katkısı olan emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bisiklet dağıtımının ardından Başkan Odabaşı’nın start vermesiyle, katılımcılar gruplar halinde bisikletleriyle Mogan Gölü’nün etrafında tur attı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL