OSB’de Süt İşleme Fabrikası kuracaklar

Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği OSB’de Süt İşleme Fabrikası kuracak

OSB’de Süt İşleme Fabrikası kuracaklar
Yazar : Tarih : Okunma : 3.750 Okuma Yorum Yap

Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği OSB’de Süt İşleme Fabrikası kurma kararı aldı. Aksaraylı sığır yetiştiricileri ürettiği sütleri kendi fabrikasında işleyerek tüketiciye ulaştırmayı hedefliyorlar.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde 10 bin metrekare alanda süt işleme tesisi kuracak. Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak yatırım ile ilgili sanayi parselinin tahsis sözleşmesi Vali Ali Mantı tarafından imzalandı. Valilik makamında kabul ettiği birlik başkanı Bekir Kayan, Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ayhan Ermiş ile bir süre görüşerek yapılacak yatırım hakkında bilgi alan Vali Ali Mantı yeni yatırımın hayırlı olması dileğinde bulundu.

Vali Ali Mantı Aksaray’ın tarım ve hayvancılık memleketi olduğunu belirterek “Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğimize daha önceden tahsis ettiğimiz 10 bin metrekare arsamızın bugün protokol sözleşmesini yapıyoruz. Burada birliğimiz bir süt işleme tesisi yapacak. Bilindiği gibi Aksaray tarım ve hayvancılık memleketi. Süt de bu sektör içerisinde ağırlıklı sektörlerimizden birisi. İnşallah bu birlik tesisi yaptığı zaman rekabet artacak, kalite artacak, birlik mensuplarına da hayırlı hizmetler vereceğine inanıyorum” dedi.

Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan açıklamasında üreticilerin ürünlerini daha iyi fiyatlarla alınacağını ve kaliteli bir şekilde piyasa sunacağını belirtti.

İlk yorumu siz yazın