Okuma bilmeyen çocuğa TAKDİR Belgesi

Aksaray’da OKUMA BİLMEYEN 4 sınıf Öğrencisi TEKDİR BELGESİ verilerek bir üst sınıfa geçirildi. Eğitimde çağ atladık okumaya gerek yok TAKDİR BELGESİ almak için.

Okuma bilmeyen çocuğa TAKDİR Belgesi
Yazar : Tarih : Okunma : 12.443 Okuma Yorum Yap

Aksaray’da OKUMA BİLMEYEN 4 sınıf Öğrencisi TEKDİR BELGESİ verilerek bir üst sınıfa geçirildi. Eğitimde çağ atladık okumaya gerek yok TAKDİR BELGESİ almak için.

COVİT hayatımıza iyice yerleşti.

Eğitim sistemi alt üst oldu.

Çocuklar yüz yüze eğitim yapamadı.

Uzaktan eğitim sistemi diye bir sistem ile çocuklar eğitim görmeye çalıştı. Bu sistem internet hizmeti olan ve maddi durumu iyi olan aileler için iyi idi. Ya internet olmayan veya Akıllı telefonu veya tableti olmayan Plazma televizyonu olmayan evinde bir çok yayını çekmeyen televizyonu olan dezavantajlı aileler için bu eğitim sistemi ne oldu?

Okuldan uzak olan çocuklar ( yüz yüze eğitim olmadığı için ) için okullar açılıp yüz yüze eğitim başladığında telafi eğitimi yapılması gerekmiyor muydu. Hadi onu geçtik , 4 sınıfta olup ta OKUMA BİLMEYEN bir çocuk nasıl oluyor da TAKDİR BELGESİ verilerek bir üst sınıfa geçiyor?

Bu akıllara durgunluk veren olayın gerçekleştiği  AKSARAY  ilinde , bütün okullar aynı sistemi mi takip etti ? Yoksa sadece ismi bizde saklı ilköğretim okulu mu bu akıllara durgunluk veren uygulamanın altına imza attı?

Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü bu uygulamanın neresinde ?

TAKDİR BELGESİ verilen öğrenciye” Biz sana okuma öğretemedik 5. Sınıfı farklı bir okulda okuyacaksın onlar uğraşsın seninle”  mi demek istendi.

OKUMA BİLMEYEN ve Beşinci sınıfa geçirilen bu çocuğun günahı ne.

Okumayı öğretemediğiniz bu çocuğa okuma öğretmenin çözüm yolunu neden sağlamadınız diye sormazlar mı?

Bu çocukta Okuma kapasitesi yok ise , çocuğun velisi ve çocukla alay edercesine TAKDİR BELGESİ verip tüm notlarını 100 üstünden Yüze yakın notlar vermek de neyin nesi?

Okumayı Öğretemeyen bir Eğitimcinin kendi suçunu örtbas etmek için mi  Okuma bilmeyen bir öğrenciye TAKDİR BELGESİ verip tüm notlarını 100 üstünden Yüze yakın notlar verdi.

Umarım bu yazı sonrası ilköğretim okulları mercek altına alınarak yarınımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza kaliteli eğitimin yolu açılır.

Çocuklarımıza kaliteli eğitim vermek için özel okullara kucak dolusu para vermek mi lazım. Devlet Okullarında Kaliteli Eğitim verilmiyor imajına neden olan vasıfsız eğitimcilere gerekli yaptırımlar devreye sokulup gerekli önlemler alınır.

 

 

onuncu Köyün Muhtarı onuncu Köyün Muhtarı (turkiyeanahaber@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın