POLİTİKA YEREL HABERLER

Muharrem incenin Mektubu 81 ilde aynı anda okundu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce tarafından kamuoyuna duyurulması için 81 İl teşkilatına gönderdiği mektubu eş zamanlı olarak il başkanları tarafından okundu.

Loading

Muharrem incenin Mektubu 81 ilde aynı anda okundu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce tarafından kamuoyuna duyurulması için 81 İl teşkilatına gönderdiği mektubu eş zamanlı olarak il başkanları tarafından okundu.

Memleket Partisi Aksaray  İl Başkanı Hamit Bakar, basın toplantısı düzenleyerek Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin tüm siyasi parti genel başkanlarına gönderdiği mektubu okudu.

“NE ÜRETİCİMİZ MUTLU NE DE TÜKETİCİMİZ MUTLU”

Genel Başkan İnce, bitkisel ve hayvansal üretimdeki sorunlara dikkat çektiği mektubunda şunları kaydetti; “Bizler dünyanın en güzel coğrafyasında, en verimli, bereketli topraklarında yaşıyoruz. Binlerce yıllık tarımsal üretim tecrübemiz, zengin bitki çeşitliliğimiz var.

Dünyanın en stratejik tarım ürünlerinin ana vatanıyız.

Buna rağmen bugün hem bitkisel hem de hayvansal üretimde ciddi sorunlar yaşıyoruz.

Ne üreticimiz mutlu ne de tüketicimiz mutlu.

Yirmi birinci yüzyıl Türkiye’sinde ekmek büfeleri önünde oluşan kuyrukları hak etmiyoruz. Marketlerde un, şeker, yağ için oluşan kuyrukları hak etmiyoruz.

Bereketli toprakların su ve güneşle buluştuğu, verimli meraların olduğu bu güzel coğrafyada bu yaşananları hak etmiyoruz.”

 “DAHA FAZLA ÜRETMEK ZORUNDAYIZ”

Bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanılan sorunların çözümünün ‘yok olanı ithal etmek’ olmadığını belirten Muharrem İnce mektubunda, “Çözüm üretimde. Üretmek, daha fazla üretmek zorundayız.

Günümüzde gıda güvenliği ve gıdaya ulaşabilme tüm ülkeler için bir milli güvenlik ve beka sorunu haline gelmiştir.

Pandemi süreci ve hemen kuzeyimizde yaşanan Rusya Ukrayna savaşının oluşturduğu kriz ortamı tarımın, hayvancılığın, üretimin ve gıda güvenliğinin önemini bir kez daha yaşayarak görmemizi sağladı.

Üretebileceğimiz tarım ürünlerinin ithalatçısı olmak demek, dışa bağımlılık demektir.

Yakın zamanda Ukrayna Rusya savaşında ülkeler kendi ihtiyaçlarını önceleyerek bazı ürünlere ihracat yasakları koydular.

Karadeniz’den gelecek gemilerin yollarını gözledik, endişeyle. Biz Memleket Partisi olarak ülkemizin en öncelikli sorunlarından birisinin bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanan sorunlar olduğuna inanıyoruz” görüşlerine yer verdi.

 “SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK STRATEJİMİZ, YOL HARİTAMIZ HAZIR”

İnce son olarak siyasi parti liderlerine, “Bitkisel ve hayvansal üretim sektörü, stratejik bir sektördür. Bu sektörde önceliğimiz kendi kendimize yetebilirlik olmak zorundadır.

Memleket Partisi olarak bitkisel ve hayvansal üretimde yaşadığımız sorunların çözümüne yönelik stratejimiz, yol haritamız hazır.

Bu sorunun siyaset üstü bir anlayışla ele alınması ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle sorunların çözümüne dair çalışmalarımızı, önerilerimizi tüm siyasi partilerle paylaşmaya, ülkemizin geleceği için ortak aklı birlikte oluşturmaya hazırız.

Ülkemizin en yakıcı sorunu olan gıda krizi ve gıda güvenliğini gündeme taşıyan ortak akıl için çağrı mektubumuza sizlerden yanıt aldığımız takdirde, sizi bizzat ziyaret ederek raporumuzu paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak memleketimiz için hepimizin iyiliği için ortak akılda buluşmak üzere en içten saygılarımızı iletiyor; çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” tavsiyesinde bulundu.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL