Genel

Mehmetçikten dar gelirli ailelere gıda yardımı

Mehmetçikten dar gelirli ailelere gıda yardımı

Loading

Mehmetçik Aksaray’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yaptı.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tüm personelin katkısıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere gıda yardımında bulundu.

İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törenle hazırlanan gıda paketleri 8 ilçe ve 54 köyde belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere uğurlandı. Gönüllülük esası ile İl Jandarma Komutanlığında görevli personelin tamamının katkıda bulunduğunu, hazırlanan gıda paketlerinin jandarma personelleri tarafından ailelere ulaştırılacağını ifade eden Vali Hamza Aydoğdu, yaptığı konuşmasında İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber ve jandarma personeline teşekkür etti.

“Ramazan ayının birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, yardımlaşmanın en güzel örneklerinin verildiği ay olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu konuşmasında; ‘Aksaray’da model bir şehir olma yolunda beraber, birlikte güzel işlere imza atıyoruz. İnşallah bayramdan önce 10 bin çocuğumuza bayramlık hediyelerini dağıtacağız. Gurbette ailem diye bir proje başlattık. Üniversitemizin yurtlarında kalan 6 bin öğrencimiz var. Onları Aksaray’daki ailelerimizle buluşturuyoruz. Hem çocuklarımız o aile yuvasının sıcaklığını yaşıyor hem de güzel hikâyeler biriktiriyorlar.” dedi.

‘Dünyada bu kadar olumsuzlukların yayıldığı bir anda Aksaray’da iyilik meşalesini yakmak, iyilikleri çoğaltmak, kalben iyiliklerin taraftarları olmak, o yolda yürümek, o yolun sevdası olmak ancak vatan aşığı insanların şiar olabilir’ diyen Vali Hamza Aydoğdu;

“Biz sizinle gurur duyuyoruz. Siz Türk bayrağının dalgalandığı her yerdesiniz. Bizler geceleri evimizde rahat uyurken siz vatanınızı, milletinizi, bayrağınızı, insanlarımızın şeref ve namusunu korumak için çoluğunuzdan, çocuğunuzdan her şeyden fedakârlık yapıyorsunuz. Biz sizinle gurur duyuyoruz. Gönlünüzden geçen bu güzellikleri ihtiyacı olan ailelere bugün hep beraber gönderiyoruz. Bunlar vatandaşları değerli hissettirmek adına çok önemlidir. Allah’tan tek duam bu güzellikleri, bu iyiliklerin artarak çoğalması ve Aksaray’ın model bir şehir olma yolunda Türkiye’ye örnek olmasıdır. Allah hayrınızı kabul etsin” diye konuştu.

Müftü yardımcısı Mustafa Açıkalın tarafından yapılan duanın ardından gıda paketlerini taşıyan Jandarma araçları uğurlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL