ASAYİŞ

Mahalle Muhtarlarıyla Huzur Toplantısı Yapıldı

Mahalle Muhtarlarıyla Huzur Toplantısı Yapıldı

Loading

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü, kent halkının huzur ve güveni sağlamak, mahallelerde istek ve önerileri yerinde tespit etmek ve talepleri çözmek amacıyla Merkez mahalle muhtarlarla bir araya gelerek huzur toplantısı yaptı. Vali Ali Mantı ve Belediye Başkanı Evren Dinçer toplantıda muhtarları dinledi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Hasandağı Ortaokulunda gerçekleştirilen huzur toplantısına Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, Aile Sosyal politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk, Aksaray merkez mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda halkın huzur ve güveni sağlamak ve güvenlikle ilgili halkın beklentilerini toplantıda ele alındı. Halk ile güvenlik kuvvetleri arasında işbirliği konuları değerlendirildi.

Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Emniyet Müdürü Murat Kolcu toplantıya katılarak muhtarları dinledi. Vali Ali Mantı, açılış konuşmasında “Bugün bu toplantıda belediye başkanımız ile sizleri dinleyip şehrimiz için neler yapabiliriz. İmkânlarımızı nasıl etkin kullanabiliriz bunları konuşacağız” dedi.

Merkez Mahalle Muhtarlarının içme suyu konusunda istek ve taleplerine cevap veren Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi ile DSİ tarafından devam eden içme suyu projesinin halen sürdüğünü açıkladı. Ayrıca Aksaray genelinde asbest boruların değiştirilmesi konusunda belirli bir program dahilinde belediye ekiplerinin mahallelerde çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.

Aksaray merkezde 150’e yakın tatlı su çeşmesi olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, “DSİ ile yürüttüğümüz içme suyu projesi tamamlandığında musluklarımızda daha kaliteli su akacak” dedi.

Şehir genelindeki parklar ile ilgili olarak konuşan Başkan Dinçer, mahallerde bulunan parkların bakım ve onarım yapıldığını, aynı zamanda da işlevini kaybeden oyun gruplarının yenileriyle değiştirildiğini aktardı. TOKİ bölgesini ilgilendiren Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahallesinde yapılacak Pazar alanı projesinde sona gelindiği belirtti. Başkan Dinçer, TOKİ Bölgesinde bulunan Necmiye Sultan Kadın Aktive Merkezinin kısa sürede açılacağını duyurdu.

İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Huzur toplantıları vesile ile mahallelerin güvenliği sağlanması konusunda önemli adımlar atıldığını vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL