ASAYİŞ

LPG takan işletmeler randevu sistemine döndü

LPG takan işletmeler randevu sistemine döndü

Akaryakıt ürünlerine gelen ÖTV zammıyla beraber benzin ve LPG arasındaki fiyat farkı katlandı. Maliyeti 10 bin lira ile 20 bin lira arasında değişen bu sistemin bağlanması ise işletmeciler tarafından randevuya bağlandı.

Akaryakıt fiyatlarındaki ÖTV zammı ile birlikte benzin ve motorinin litre fiyatlarında yaşanan değişiklik sonrası araç sahipleri çareyi LPG sistemi taktırmakta buldu. ÖTV zammının ardından mazot 33 TL, benzin ise 34 TL’yi geride bıraktı. LPG ise onların yarı fiyatının da altında kaldı.

Şu anda LPG’li bir araç kilometrede son zamlarla beraber 1 lira 20 kuruş yakıyor. Benzinli bir araç ise 3 lira 30 kuruşa kadar çıkabiliyor. Zamların ardından otomobil sanayi merkezlerinin içerisinde araç yoğunluğu yaşanıyor.

Talep fazla olunca otomobillere LPG takan işletmelerde randevu sistemine döndüler.

Araç sahipleri tasarruf yapabilmek için oto gaz dönüşüm işletmelerine hücum etti. Maliyeti 10 bin lira ile 20 bin lira arasında değişen bu sistemin bağlanması ise işletmeciler tarafından randevuya bağlandı. Benzin ve motorin fiyatlarındaki zamların ardından yaşanan bu gelişme dikkat çekerken önümüzdeki günlerde talebin daha da artması bekleniyor.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL