ASAYİŞ

Küçükbaş hayvancılık can çekişiyor

Küçükbaş hayvancılık can çekişiyor

Loading

Gerçekten can çekişiyor. İşletmeler kapanıyor üreticiler hayvanlarını satmaya kestirmeye ve bu sektörden çıkmaya çalışıyor. Hayvanlarımız değerinin çok altında fiyatlara satılmaya çalışılıyor.
Yem saman yonca silaj arpa fiyatlarına gücümüz yetmiyor. Doğru son on yılda gerçekten iyi paralar kazandık ama iki yıldır büyük zararlar ediyoruz. Siz teşvik ettiniz Anadolu koyunculuk coğrafyası koyunculuğu destekleyeceğiz dediniz hibeler faizsiz yada çok düşük faizli krediler verdiniz destekler verdiniz, bizde size güvenerek hayvan sayılarımızı çoğalttık işletmelerimizi büyüttük ama şu anda ortada kaldık.
Hayvanlarınızın yemini samanini alamıyoruz kredi borçlarımızı ödeyemiyoruz.
Bizim sesimizi kimse duymuyor…Arpaya buğdaya mısıra pancara ve diğer tarımsal ürünlere çok iyi fiyatlar verdiniz ve çiftçinin yangınını söndürürken bizim yangınımızı harladınız.
Emekliye işçiye memura asgari ücretliye zamlar verdiniz doğalgaz desteği elektrik desteği sosyal aile desteği kira yardımı gibi bir çok destek verdiniz ama bizi hiç görmediniz.
Sayın Cumhurbaşkanımız elbette riskin sahibi “Yüce Allah” ama sizde bizim reisimizsiniz bizi de görün .Bu memleket için bu devlet için canımız malımız helal olsun ancak bizi yokluğa yoksulluğa mahkum etmeyin. Bizler bu gün devletimizi yanımızda görmek istiyoruz. Hayvancılık için bu zor ve karanlık günlerde sizi yanımızda istiyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL