ASAYİŞ

Konya Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı

Konya Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı

Loading

KONYA – Edinilen bilgilere göre vaka sayısının sürekli arttığı Konya’da yeni bir karara imza atıldı. Konya Şehir Hastanesi’nde taşınma işlemleri hızlandı. 5 Ağustos Çarşamba günü itibariyle hasta kabulüne başladı.

Daha önce yapılan küçük çaplı similasyon çalışmalarının ardından, taşınma işlemleriyle birlikte eksiklerin önemli bir kısmı da tamamlandı. Şehir Hastanesi’nde 5 Ağustos Çarşamba günü itibariyle hasta kabulüne başladı. Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla beraber korona ile mücadelenin hız kazandığı ve hastanelerdeki korona vakalı yoğunluğun arttığı Konya’daki diğer hastanelerin de yükünün azaltılması planlanıyor. Konya merkezdeki hastanelerin tamamının vaka artışlarıyla birlikte dolu olduğu, ilçelerdeki hastanelerin ise dolmaya başladığı biliniyor. Şehir Hastanesi’nin açılışının bu anlamda diğer kamu hastanelerine yoğunluğu azaltma adına rahat bir nefes aldırması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığınca, kamu-özel sektör iş birliğiyle başlatılan “Şehir Hastaneleri Projesi” kapsamında yapımı tamamlanan Konya Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başladı. İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 Ağustos itibarıyla Konya Şehir Hastanesi’nde acil servis ve polikliniklerde hasta kabulüne başlandığını belirtti. Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hayalim” dediği şehir hastanelerinden biri olan Konya Şehir Hastanesi’ni hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, “İnşallah 838 yataklı ilk etabında hizmete başlıyoruz. Yıl sonuna kadar da ikinci etabı olan 1250 yatağa tamamlanan kısmıyla hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL