SİYASET YAZARLAR

Koltuk mu hizmet sevdası mı sandıktan çıkacak

Koltuk mu hizmet sevdası mı sandıktan çıkacak

Loading

Haziran ayında tekrarlanacak Aksaray’ın Güzelyurt ilçesindeki Belediye başkanlığı seçimleri için tüm siyasi partilerin yöneticileri ilçeye adeta çıkartma yaptı.

Yıllardır yapılmayan yollar deyim yerinde ise kaymak gibi oldu. Bakanından siyasi parti genel başkanlarına kadar Aksaray’ı Mecliste temsil eden milletvekillerine kadar tüm siyasi erkân Güzelyurt Aksaray arasında mekik dokudu. Aksaray siyasetinin önde gelenleri Güzelyurt ilçesinde adeta kamp kurdu.

Hal hatır sormalar, evleri ziyaretler ve kalabalık nüfuslu ailelere sırf oyunu almak pahasına birçok sözler verildi halen de veriliyor.  Buradan İYİ Parti belediye başkan adayı Hazim Turan’ı tebrik etmek gerekiyor. Eski partisi AKPartiye karşı zafer ilan etmek için elinden geleni yapıyor. Onun adaylığı sayesinde ilçeye yapılması ötelenen hizmetler sanki seferberlik düzenlenmişçesine hızla yapılıyor.

İyi güzel de, bu zamana kadar getirmediğiniz hizmetler seçime ramak kala nasıl birden yapılmaya başlandı?

Seçim zamanı mı geldi akıllara senelerdir yapılmayan yolları yapmak? Güzelyurt ilçesinin sorunlarını halletmek seçime ramak kala mı akıllarınıza geldi?

Amaç kendi partisinden birinin başkanlık koltuğuna oturtmak mı? Yoksa hizmetler konusunda üvey evlat muamelesi yapılan ilçe halkının gönlünü almak mı?

Sorunun cevabını herkes az çok kestiriyor da tilki uykusuna yatıyorlar. Seçim zamanı sandıkta belli olacak hizmet edecek mi koltuğa oturacak yoksa yan gelip yatacak olan mı? Malum bu zamana kadar hep yan gelinip yatıldığı için yollar köstebek yuvası misali delik deşik ti de. Doğal gaz hayali bakalım yeni seçilen başkan ile son bulacak mı?

Bekleyip seçim sonu göreceğiz.

Buradan Güzelyurtlu seçmenlere bir çift sözüm var. Oyunuza sahip çıkın hizmet getireceğine inandığınız kişiye oy verin.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL