Genel

Kıraathane ( Kahvehane) Sahipleri Zor Durumda

Kıraathane ( Kahvehane) Sahipleri Zor Durumda

Loading

Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkan vekili Dede Özkaraca, kahvehane işletmecilerinin zor durumda olduğunu kaydederek,kendilerine cansuyu desteği sağlanması gerektiğini söyledi.
Dede Özkaraca kahveci esnafının, tüm kurallara uyarak işletmelerini açtıklarını ancak,yaşanan pandemi sürecinin etkilerinden kurtulamadıkları için,hala zor durumda oldukları,kiralarını dahi ödeyemediklerini belireterk yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkan vekili Dede Özkaraca, Tüm tedbirlere uyarak iş yerlerini açan kahvehanecinin “Artık dayanacak gücü kalmadı. Bazılarda hiç açmadılar açıp kapatanlar oldu Kahvehaneci Esnafı zor durumda acil can suyu desteği sağlanmalı dedi.
“Mal sahipleri, esnafımızı kira ödemeleri konusunda sıkıştırmaya başladı”
Çalışan işçisinin günlük yevmiyesini çıkaramaz durumda
Elde avuçta birikmişi kalmadı borçlanarak günü kurtarma çabasında
kahvehaneci esnafına faizli, ötelemeli kredi istemiyoruz hibe istemiyoruz Devletimiz tarafından Acilen Sıfır faizli bir yıl ödemesiz 36 ay vadeli en az 30 bin TL kredi imkanı sağlanmalı. Aksi takdirde kahvehaneci Esnafı işyerlerini bir bir kapatıp işsizler ordusuna katılacaktırdedi.
Özkaraca: Tüm tedbirlere uyarak kahvehane işleten esnafın günübirlik çalışarak para kazandığını, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında işyerlerinin 2 ay15 gün kapalı olduğunu 1 Haziran tarihi itibariyle açıldıgını fakat oyun oynama yasağının olması sebebiyle müşteri gelmediğini virüsün dünya genelinde bir salgın olduğunu insanların sağlığının her şeyden önemli olduğu bilincindeyiz, buna bir itirazımız yok olamazda fakat her şeye rağmen hayat devam ediyor insanlar temel ihtiyaçlarını gidermek zorunda borçlanmak, borcunu ödeyememek aile içinde huzursuzlukların en büyük sebebidir. kahvehaneci esnafının artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirterek biran önce kahvehaneci esnafına acil destek verilmelidir dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL