Kılıçdaroğlu, Aksaray’lı muhtarlarla bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Aksaray il Başkanlığının ev sahipliğinde Aksaray’lı muhtarlarla bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu,  Aksaray’lı muhtarlarla bir araya geldi.
Yazar : Tarih : Okunma : 4.015 Okuma Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir otelde Aksaray’lı muhtarlarla bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’de muhtarlar ile toplantılar yapmaya devam ediyor. Aksaray’da muhtarlar ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, muhtarların sorunlarını biliyoruz. çözümü için bir dizi çalışmalarımız devam ediyor diyerek muhtarlara verdikleri önemi vurguladı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında,”muhtarların bundan sonra kalıcı bir yerlerinin olması hatta bir tane de sekreteryasının olması gerekiyor. Bütün işleri muhtarlara yüklüyorlar ancak hiçbir ödenek vermiyorlar halbuki   daha etkili yapılabilmesi için Muhtarlığın bütçesinin de olması gerekir. Emlak vergilerinde yüzde bir oranında ödenek ayrılsa gelen bir fakirin En azından yiyecek ihtiyacını ekmek ihtiyacını karşılayabilir,bunun içinde seçilmiş olduğu halka hizmet olur. Tabi harcamanın denetlenmesi kaydıyla muhtarların genelde seçildiği  sandık başına bırakılmış bir kaç çeşit liste götürülür ancak bir adayın diğer listeleri cebine koymasıyla gerçek demokrasinin yansımadığı görülmüştür.Bunun için seçimlerde nasıl ki belediye için oy pusulası oluyor nasıl ki belediye meclis üyeleri için oy pusulası kullanılır ise muhtarlar içinde oy pusulasının olması lazım. Bu muhtarlara verilecek olan bir değerin karşılığı olmalı en etkin olan muhtarlık Müessesesi maalesef hiç bir yetki ve sorumluluğu olmayan bir konumda. Her zaman mevcut idareye mahalli idareye  rica minnet  ediyor kendi görüşünden değilse de hiç hizmet alamıyor. Oda bir adaletsizlik teşkil ediyor.Bunun mutlaka düzeltilmesi lazım muhtarlara gerekli değerin verilmesi lazım. Kılıçdaroğlu daha sonra Türkiye siyasetinden bahsederek dış politikada Rusya’ya bağlı olduğunu Putin  görüş derse görüştüğünü görüşme  derse görüşmediğini bahsederek kendimize ait bir dış politikamızın olmadığı açıktır dedi.

Toplantı konuşmasının ardından Yazar ve Yeşil Doğa Dernek Başkanı  Abdulkadir Ay yazdığı  ve derlediği Aşık Molla kitabını Kemal Kılıçdaroğlu na taktim etti. Yolda mutlaka okuyacağım dedi

İlk yorumu siz yazın