Kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı tutuklandı

telefon ile arayarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların “adınız FETÖ/PDY terör örgütüne karıştı, bu olaydan aklanmak için elinizdeki bütün parayı vermiş olduğumuz IBAN numarası hesabına göndermeniz gerekiyor” diyerek ikna eden dolandırıcı yakalanarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı tutuklandı
Yazar : Tarih : Okunma : 9.968 Okuma Yorum Yap

24.02.2022 günü Aksaray’da yaşayan M. S.’yi telefon ile arayarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların “adınız FETÖ/PDY terör örgütüne karıştı, bu olaydan aklanmak için elinizdeki bütün parayı vermiş olduğumuz IBAN numarası hesabına göndermeniz gerekiyor” diyerek ikna edip şüphelilerin hesabına 12.000 EURO para gönderen müşteki, akabinde dolandırıldığını fark ederek Asayiş Şube Müdürlüğümüze müracaatta bulundu.

 Olaya karışan şüpheli şahıs/şahısların müştekiyi olaydan sonra arayarak üzerine tapusu olan evini ve arsasını aynı nedenlerle satarak parasını kendilerine göndermesi gerektiği yönünde tekrar para talep etmeleri üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda şüpheliler takibe alınmış, 20.04.2022 günü elden parayı almak için ilimize gelen şüpheli H.B. (21) Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğimize bağlı ekiplerimizin yapmış olduğu çalışma neticesinde suçüstü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli Emniyet Müdürlüğünde tamamlanan işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İlk yorumu siz yazın