GÜNDEM

Kalealtı Caddesi hafta sonuna kadar araç trafiğine kapalı

Kalealtı Caddesi hafta sonuna kadar araç trafiğine kapalı

Kentsel dönüşüm alanında su hatları deplase edilecek. Kalealtı Caddesi hafta sonuna kadar Araç  trafiğine kapalı kalacak.

Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Hamidiye Kentsel Dönüşüm rezerv alanında içerisinde yer alan içme suyu altyapı elamanlarını deplase etmek için kolları sıvadı. Yapılacak çalışmalar sırasında Kalealtı Caddesi kısa süreliğine trafiğe kapalı tutulacak. Cadde hafta sonunda tekrar trafiğe açılacak.

Aksaray Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde yapılacak Hamidiye Kentsel Dönüşüm Projesi, önceki gün Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in iş makinasıyla yaptığı ilk kazı çalışmasıyla resmen başladı. Yüklenici firma, kentsel dönüşüm alanında hafriyat çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Kentsel Dönüşüm alanı sınırları içinde kalan çarşı merkez mahallelerin içme suyu temini sağlayan ana isale hattını başka bir alana taşıyarak deplase edecek. Taşıma işlemi sırasında merkez mahalleler uzun süreli su kesintisinden etkilenmeyecek.

Kalealtı Caddesi’nde Aksaray Belediyesi ile Medaş koordineli bir çalışma yürütecek. Su Kanalizasyon Müdürlüğü ile Medaş ekipleri caddede aynı anda eş zamanlı çalışma yapacak.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Halkımızın su kesintisinden uzun süreli etkilenmemesi için Kentsel Dönüşüm alanı içerisinde yer alan ve 5 mahallenin içme suyu temin eden iletim hatlarını yeni konumlara taşımak suretiyle yeniliyoruz. Sürecek çalışma için gerekli planlamalar yapıldı” denildi.

Güvenlik tedbirleri dahilinde Kalealtı Caddesi’nin trafiğe kapatıldığı ve hafta sonunda tekrar trafiğe açılmasının planlandığını ifade edildi.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL