ASAYİŞ

Kadın Cinayetinin Adresi Aksaray

Aksaray’da 15 yaşındaki Melike Arıbaş  ayrıldığı nişanlısı Muhammet Kılıç ( 23 ) tarafından tabanca ile  vurularak öldürüldü.

Loading

Kadın Cinayetinin Adresi Aksaray

 Melike Arıbaş Aksaray’da 15 yaşındaki Melike Arıbaş  ayrıldığı nişanlısı Muhammet Kılıç ( 23 ) tarafından tabanca ile  vurularak öldürüldü. Öfkeli eski nişanlı anlaşmazlık nedeniyle ayrıldığı 15 yaşındaki Melike Arıbaş’a tabancasındaki tüm mermileri boşalttı. Talihsiz kız hastanede hayatını kaybetti. Cinayet işleyen öfkeli nişanlı polis tarafından göz altına alındı.

Olay, saat 14.00 sıralarında Taş Pazar Mahallesi 800 sokak ile 801 sokağın kesiştiği noktada meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre ; Melike Arıbaş (15), ailesiyle birlikte saat 14.00 sıralarında Taş Pazar Mahallesi 800 sokak ile 801 sokağın kesiştiği noktada  ayrıldığı nişanlısı Muhammet Kılıç ( 23 ) ile karşılaştı nişanlısının başka bir kişi ile evlendirileceğini öğrenen öfkeli adam yanında taşıdığı ruhsatsız tabanca ile eski nişanlısı ve babasına kurşun yağdırdı.

Tabancayla başından vurulan Melike Arıbaş, kanlar içinde yere yığıldı. Kızını korumaya çalışan Doğanay Arıbaş da başından yaralandı.

Olay yerinden yaya olarak kaçmaya çalıştığı sırada  tabancasının şarjörünü değiştirirken boş şarjörünü yere düşürdü. Olay yerine yakın parti binasını korumak ile görevli Aksaray il Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube de görevli polis memurunun müdahalesi ile olay yerinden bir sokak ileride polis memurunun müdahalesi ile olayda kullandığı silah ile birlikte etkisiz hale getirildi. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri tarafından  cinayette kullandığı silah ile birlikte göz altına alındı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Vücudunun çeşitli yerlerinden çok sayıda kurşun yarası alan 17 yaşındaki Melike Arıbaş kaldırıldığı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayata tutunamayarak yaşamını yitirdi.

Olay yerinde Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Olay yeri İnceleme ekipleri tarafından yapılan incelemede ise 12 boş kovan ve boş şarjör bulundu.  

Hastanede kızının ölüm haberini alan Anne Asiye Arıbaş, “Ne olur Melike’mi verin bana, onu görmek istiyorum. Onun yerine ben ölseydim” diyerek sinir krizi geçirdi. Muhammet Kılıç’ın 1 yıl önce nişanlandığı, nişandan 3 ay sonra anlaşamadıkları için ayrıldığı öğrenildi.

Muhammet Kılıç’ın polise verdiği ilk ifadede ise “Nişanlımın ailesi beni istemiyordu. Gözdağı vermek için ateş ettim. Nişanlımı başkasına yar etmem” seklinde ifade verdiği öğrenildi.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL