ASAYİŞ

Jandarma Faili Meçhul Hırsızlık olaylarını Aydınlattı

Jandarma Faili Meçhul Hırsızlık olaylarını Aydınlattı

Loading

Aksaray İli Merkez ve Gülağaç ilçelerinde farklı tarihlerde meydana gelen faili meçhul “Evden Hırsızlık, Kişilere Ait Mala Zarar Verme ve Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık” olaylarına yönelik çalışma başlatılmıştır.

Konu ile ilgili olarak Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Jandarma Dedektifleri (JASAT), tarafından yapılan araştırma ve soruşturma çalışmaları neticesinde; olayları gerçekleştiren şahısların S.K., Y.S. ve M.İ. olduğu tespit edilmiştir.

 

Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüphelilere ait ikamet ve eklentilerde yapılan arama sonucunda muhtelif yerlere gizlenmiş vaziyette hırsızlık malı olduğu tespit edilen;

(2) adet Matkap,

(1) adet Slikon Tabanca,

(125 m) Kablo,

(8) adet Çogaltıcı Priz,

(1) adet Boya Tabancası,

(1) adet Kıyma Makinesi,

(5) adet Motorlu El Testeresi,

(1) adet Hilti,

(1) adet Traş Makinesi,

(1) adet Cırcırlı Anahtar,

(1) adet Pense,

(4) adet Eğe,

(2) adet El Feneri,

(4) adet Sprial Taşı,

(1) adet Panç Takımı,

(1) adet Bahçe Makası,

(4) adet İskarpile,

(4) adet Musluk Başlığı,

(2) Adet LCD Televizyon,

(2) adet Kol Saati,

(100 m) Bakır Kablo,

(2) adet Akü,

(7) adet Şarjlı Maktap,

(1) adet Matkap Taşıma Çantası,

(17) adet Matkap Ucu,

(2) adet Elektrik Süpürgesi,

(5 kg) eritilmiş bakır,

(1) adet Elektronik Kumpas,

(1) adet Jenaratör ele geçirilerek mağdurlara teslim edilmiştir. Şüpheliler gözaltına alınarak haklarında adli işlem başlatılmıştır.

Operasyon sonucunda; Faili Meçhul kapsamında olan Aksaray İl Jandarma Bölgesinde (1) Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık, (9) Evden Hırsızlık, (1) Mala Zarar Verme olayı; Nevşehir İl Jandarma bölgesinde (1) Evden Hırsızlık ve (1) Konut Dokunulmazlığı İhlal olayı olmak üzere toplam (13) olay aydınlatılmıştır. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimizde asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz  demeden  aralıksız olarak devam edilecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL