Genel

İzmir’li depremzedelere Aksaray’dan Yardım eli

İzmir’li depremzedelere Aksaray’dan Yardım eli

Loading

Aksaray’da yardım kampanyası başlatıldı

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi koordinasyonunda “Aksaray’ın Kalbi İzmir İçin Atıyor” yardım kampanyasının başlattıklarını kaydeden Vali Hamza Aydoğdu; Salihler Şehri Aksaray’ın depremzede vatandaşlarımızın temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan yardım kampanyasına kampanyanın duyurusunun yapılması ile birlikte büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Depremzedelere ulaştırılacak temel gıda maddelerinin 23 Nisan İlkokulu Spor Salonunda toplanacağını Pazartesi günü saat 15:00’e kadar kabul edilecek temel gıda ve kullanılmamış battaniyelerin İzmir’e gönderileceğini kaydeden Vali Aydoğdu; ‘İzmirli kardeşlerimizin bu zor günlerinde yanında olacağız. Onların yaralarını ülke olarak hep beraber saracağız. Devletimiz imkânlarının yanı sıra yardımsever Aksaraylı vatandaşlarımızın katkıları ile başlattığımız kampanya kapsamında temel gıda maddelerini ve battaniyelerden oluşan malzemeleri en kısa sürede İzmirli kardeşlerimize ulaştıracağız ’dedi.

Vali Aydoğdu açıklamasında İzmir’de meydana gelen deprem afeti nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL