Genel

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Faruk Ağır “Kimsenin Gölge Başkanı Değilim”

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Faruk Ağır “Kimsenin Gölge Başkanı Değilim”

Loading

İyi Parti İl Başkanı Ağır “Millet İttifakı Büyük Bir Ailedir. Osb’deki süreci yakından takip ediyoruz burada bir rant varsa bizde hukuki sürece dahil oluruz.”

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Faruk Ağır, Milletvekili Ayhan Erel, Merkez İlçe Başkanı Polat Akçıkgöz, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri özel bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelerek il ve ülke gündemini değerlendirdi.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ağır kendini kısaca tanıttıktan sonra ildeki süreçleri ve gündemi değerlendirdi.

Osb’deki süreci biliyor ve takip ediyoruz

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İYİ Parti İl Başkanı Ağır bir basın mensubunun CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk’ün Organize Sanayi’de bir arazinin AK Partili bir milletvekilinin danışmanına tahsisi iddiası konusunda sizler ne düşünüyorsunuz sorusunu  değerlendirdi. “Bizler bu süreci önceden beri takip ediyoruz” diyen Ağır “CHP İl Başkanı’nın gündeme getirdiği arazi konusunda gerçekten bir yatırım olacaksa Aksaray’ın kendi evlatlarının önceliği bizi rahatsız etmez. Bizler ilimize farklı illerden gelen birçok yatırımcının yanı sıra Aksaraylı yatırımcıların da iş ve istahdam sağlamasını çok arzu ediyoruz. Bahsi geçen arazi yaklaşık 200 metre kare ve kapalı alanı 40 Bin metrekareden daha fazla. Bu da yaklaşık bin kişi üzerinde istihdam demektir. Buraya yapılacak iş yerinde hepimizin evladı ya da bir yakını çalışacak. Söz konusu arazinin bir süreci var ve biz de o süreci takip ediyoruz. Eğer bu süreçte vaat edilen yatırım yapılmaz ise Burada bir rant varsa biz de gerekli tüm hukuki süreci gündeme taşır ve gelişmeleri an be an yüksek sesle sizinle paylaşırız” açıklamasında bulundu.

“Kimsenin Gölge Başkanı Değilim”

Bir gazetecinin “İYİ Parti İl Başkanı olduktan sonra gölge başkan diyorlar ve sizin İYİ Parti’den Milletvekili adayı olacağını bildiğimiz Nuri Koçaş’ı desteklediğiniz iddia ediliyor” sorusunu cevaplayan Faruk Ağır “İYİ Parti kurulduğu günden bu yana partimizin her kademesindeki arkadaşlarımla dostluğum ve muhabbetim vardır. 2018 yılında partimizden Milletvekili adayı çıkan tüm adaylarla eşit mesafede çalıştık. Milletvekilimiz Ayhan Erel bunu en iyi bilenlerdendir. İl Başkanı olmadan önce birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarım hakkında görüşlerim olmuştur ama ben şu an İYİ Parti İl Başkanıyım. Partimizdeki Milletvekilimiz dahil tüm arkadaşlarımıza eşit mesafedeyim.  İl Başkanı olduğum günden bu yana tüm arkadaşlarıma iyi çalışan kazanır hep birlikte çalışacağız diyorum. Milletvekilliği seçimlerinde kimin aday olup olmayacağı konusunu önce performansı sonra genel merkezimiz belirleyecektir.  Dolaysıyla ben ne Ayhancıyım ne Özhancı. Ne şuncu ne buncu. Ben Genel Merkez’imizin talimatlarıyla işimi en iyi şekilde yapmak ve partimize gönül vermiş tüm üyelerimiz ile birlikte olası bir erken seçim ya da 2023’te yapılacak seçimde partimizi iktidara taşıyacak çalışma ve gayretin içindeyiz”  açıklamasında bulundu.

“Millet ittifakı büyük bir ailedir”

Başka bir gazetecinin “CHP ile ittifakınızda görüş ayrılıkları yaşıyor musunuz sorusuna da cevap veren İYİ Parti İl Başkanı Ağır “Hepinizin bildiği gibi Millet İttifakı’nda genelden yerele birlikteliğimiz devam ediyor. Taktir edersinizki aynı evde üç kardeş zaman zaman ihtilafa düşer. Bu o evin aile fertleri tarafından yıkılacağı anlamını taşımaz. Cumhurittifakında da benzer şeyler yaşanıyor. Bizim de CHP ve diğer İttifak partilerimizle hiçbir sorunumuz yok. Kaldı ki ben göreve geleli 2 ay oldu. Bu toplantı bir yerde tanışma toplantısı olduğu için biz ayrıca sizlerle buluşalım istedik. Bizim Millet İttifakı ortaklarımız ile hiçbir sorunumuz olmadı. Olmayacak da. Ayrıca HDP ile hiçbir ortaklığımız yoktur ve HDP ve tüm terör örgütleri bizim kırmızı çizgimizdir. Bizim nasıl bir siyasi gelenekten geldiğimizi en iyi sizler biliyorsunuz  ifadelerini kullandı. Ağır “Ülke ve il genelinde milletimizin teveccüh gösterdiği ve oyları sürekli yükselen tek parti İyi Parti’dir”

İyi Parti Aksaray İl Başkanı Faruk Ağır ülke gündemini değerlendiren bir açıklama yaptı.

Ağır yaptığı açıklamada “Milletin tek derdi ödeyemediği elektrik faturası. Kışın ortasında doğalgaz faturası ve evine götüremediği ekmektir” dedi. Halkın ekonomik sıkıntılarla mücadele ettiğine dikkat çeken İyi Parti İl Başkanı Faruk Ağır “Sözde enflasyon oranına bakıyoruz ama rakamlara yansıyan ortada. Vatandaşın enflasyonu hiç de mevcut iktidarın bahsettiği gibi değil” diye konuştu. Kendisinin de yıllardır esnaflık yaptığını belirten Ağır “Göz var izan var. Ben bir esnafım. Neyin ne olduğunu benden daha iyi kimse bilemez. Çiftçinin girdi maliyetleri başta olmak üzere bugün pazarda ve mutfakta resmen ateş var. Soğuk kış günlerinde gariban halkın halini kimse sormuyor” ifadelerini kullandı.

Ağır “Bizim millet ittifakı olarak sağ ve sol seçmen gibi bir ayrımımız olmadı hiçbir zaman da olmayacak İyi Parti İl Başkanı Ağır “Değişen ve gelişen dünyada seçmen takım tutar gibi parti tutmuyor. Seçmen akıllı ve bilinçli. Kendisine hizmet edebilecek partiye oyunu verebiliyor. Dolayısıyla bizim sağ ya da sol gibi ayrışacak bir seçmen kitlemiz yoktur. Millet ittifakı olarak CHP ve ittifakın diğer unsurlarıyla uyum içerisinde çalışmaktayız. Bu birlikteliğimizi de 2023 seçimlerinde taçlandıracağız” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana teşkilat ve partiye gönül verenlerle sahada sürekli çalışma yaptıklarını belirten İyi Parti İl Başkanı Ağır “Masa başında oturup, ahkam kesmek kolay. Çarşı pazar esnafının halini bir sorsunlar. Vatandaşın halini, üniversiteye giden çocuğu olan, cebine harçlık koyamayan babanın durumunu ve özellikle ev hanımlarının hallerini bir sorsunlar. Ama yok sadece algı operasyonları ile her şeyi toz pembe gösteren bir iktidar bulunmakta. Gerçekler öyle değil ve bu gerçekleri vatandaş sessizce sandığa götürmeye kararlı” açıklamasında bulundu.

Her geçen gün teveccüh gören İyi Parti’nin yükselen üye çalışmalarına da değinen Faruk Ağır “2 ayı aşkın bir süredir sosyal medya hesaplarımızdan takip ediyorsunuzdur. Hemen hemen her gün onlarca İyi Parti’ye gönül verenlerin üye kayıtlarını yapıyoruz. Birçok partiden İyi Parti’ye her geçen gün artan bir teveccüh var. İyi Parti’ye gönül veren vatandaşlarımızın resimlerini çok paylaşmıyoruz” şeklinde konuştu.

Olası bir erken seçim ya da 2023’te yapılacak seçimlerde Millet İttifakı’nın Aksaray’da 3 milletvekilinin garanti olduğunu söyleyen Ağır “Sadece milletvekili seçimlerinde değil, 2024’te yapılacak yerel idari seçimlerde de Aksaray Belediyesi İyi Partili Belediye olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı olduğumuz günden beri tüm teşkilat ve Milletvekilinin uyum içerisinde çalıştığını belirten Ağır “Her geçen gün artan teveccüh bizim omuzlarımızdaki yükü daha çok artırmaktadır. Milletvekilimize ildeki teveccüh de bazı çevreleri rahatsız etmiş olabilir. Bu bizim ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun en güzel göstergesidir” dedi.

Sürekli sahada olduklarını belirten Ağır “Önümüzdeki belde, ilçe, mahalle temsilciliklerimizde seçim için bütün çalışmalarımız hazırdır. Teşkilatın ne demek olduğunu bizler çok iyi biliriz. Dolayısıyla seçim sandıkta kazanılır. Seçim için güçlü bir kadro ile şimdiden çalışmalarımıza hız verdik” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL