ASAYİŞ

İnsanlık Ölmemiş Dedirtti

İnsanlık Ölmemiş Dedirtti

Loading

Aksaray’da Sokak ortasında darp edilip parası ve montu gasp edilen yabancı uyruklu şahsı gören genç yardım ederek, şahsı bekçilere teslim etti.

Olay, Aksaray merkez Taşpazar Mahallesi Ebulfeyz Elçibey Caddesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokakta mendil satarak para kazanan yabancı uyruklu Mustafa İbrahim Ş.(18) kimliği belirlenemeyen 3 kişi tarafından elindeki yumurtalar kırılarak darp edildi, üstündeki mont ve cebindeki para ise gasp edildi.

Yabancı uyruklu şahsın kaldırımda oturarak ağladığını fark eden Hasan Hüseyin A.(21) şahsı otomobille Büyük Bölcek Mahallesi Tatar Sokakta devriye gezen mahalle bekçilerinin yanına götürdü. Bekçilere darp edildiğini ifade eden yabancı uyruklu şahıs,kendini görüntüleyen basın mensuplarına “Ağabey eve gidiyordum elimde yumurta vardı. Yumurtayı da aldılar kırdılar. Bir de benim paramı, 50 liramı çaldılar. Şimdi o 50 lirayı kazanmazsam babam evde dövüyor” dedi. Daha sonra bekçiler tarafından çağrılan polis ekipleri yabancı uyruklu Mustafa İbrahim Ş.(18)  Aksaray Polis Merkezi Amirliğine götürdü. Kendisine yardım eden Hasan Hüseyin A. ise, “Arkadaşı sürekli gördüğüm tanıdığım kişi olduğu için ben buna para veriyorum. Yol kenarında ağlarken gördüm. Dedim acaba ne oldu? Bir sıkıntısı mı var?. Titriyordu bir de, yanına gittim. Sordum kendisine, sıkıntın ne diye, 3 kişi dövdü beni paramı çaldı dedi. Bende dedim ki yürü karakola gidelim. Karakola götürmek için aldım arabaya başka bir şey yok” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL