GÜNDEM

Ihlara vadisi cam teras ve kafeterya projesi için hummalı çalışma

Ihlara vadisi cam teras ve kafeterya projesi için hummalı çalışma

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı başlanan dev projelerden biri olan  “Ihlara vadisi cam teras ve kafeterya projesi” için tamamlama çalışmaları aralıksız devam ediliyor.

Şehrin turizm potansiyellerini gün yüzüne çıkartmak için birçok yeni proje geliştiren Aksaray Belediyesi, Ihlara vadisinde başlattığı Cam Teras ve Kafeterya projesinde çalışmalara devam ediliyor.

Dünyanın ikinci büyüklükteki Kanyon Vadisi olan Ihlara Vadisi yıllık 1 Milyonun üzerinde yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Kapadokya’nın incisi olan Ihlara Vadisi,Cam Teras ve Kafeterya projesi ile daha çok turiste kapı açması planlanıyor.

Cam teras, vadiden 117 metre yükseklikte inşa edilecek. Ziyaretçiler, 10 metre açık alana sahip olan terastan vadiyi yukarıdan görebilecek.  Ziyaretçilerin heyecan ve adrenalini doyasıya yaşayacağı Cam Terastan, Vadinin doğal ve tarihi tüm güzellikleri izlenebilecek. Ihlara Vadisi’nin turizm yoğunluğunu artıracak olan Cam Teras projesi kapsamında proje alanına otopark, mescid, yürüyüş yolu, fotoğraf çekim noktası, amfi tiyatro ve kafeterya da planlandı. Planlamalar doğrultusunda çalışmalara devam edilen proje alanında Kafeterya kısmının çelik montaj işlemleri tamamlandı. Teras kısmında ise çelik montaj çalışmalarına devam ediliyor.

Başkan Dinçer; ‘’kapadokyanın incisi ıhlara vadisi’nin turizm değerini artırıyoruz’’

Şehrin turizm değerlerini yükseltecek Cam Teras Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurması nedeniyle açık hava müzesini andıran Ihlara Vadisi’ne yapacağımız cam teras ile bölgeyi ziyarete gelenlere seyir zevki yaşatacağız. “Kapadokya’nın İncisi” olarak da adlandırılan vadide cam teras projesinin hayata geçirilmesiyle misafirlerimize manzarayı, kiliseleri ve tarihi mekanları yukardan görme imkânı sunacağız. Şehrimizin tüm potansiyellerini açığa çıkartmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ Dedi.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL