ihaleye fesat karıştırmaya 40 gözaltı

İcra daireleri ve hukuk mahkemelerinde satışa çıkarılan gayrimenkullerin ihalelerine fesat karıştırdıkları iddiasıyla 40 şüpheli gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri bitenler hakim karşısına çıkartıldı.

ihaleye fesat karıştırmaya 40 gözaltı
Yazar : Tarih : Okunma : 0 views Yorum Yap

İcra daireleri ve hukuk mahkemelerinde satışa çıkarılan gayrimenkullerin ihalelerine fesat karıştırdıkları iddiasıyla 40 şüpheli gözaltına alındı.

Tekirdağ’da merkezli 3 ilde icra daireleri ve hukuk mahkemelerinde satışa çıkarılan gayrimenkullerin ihalelerine fesat karıştırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 40 şüpheliden 10’u emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı, 12’si adliye sevk edildi.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında icra daireleri ve hukuk mahkemelerinde satışa çıkarılan gayrimenkullerin ihalelerine fesat karıştırıldığı tespit edildi. İhale öncesinde ve sırasında katılımcılarla anlaştıkları iddiasıyla 40 şüpheli için yakalama kararı çıkarıldı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul’da eş zamanlı operasyon düzenledi, 40 kişi gözaltına alındı. Tekirdağ’a getirilen şüphelilerden 10’u emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 12 kişi de bugün adliyeye sevk edildi. Diğer 18 şüphelinin ise sorgusu sürüyor.

admin admin (ilkhavadisgazetesi@gmail.com)

İlk yorumu siz yazın