YAZARLAR

Her Gazeteciyi satın alamazsın Para babası Kodaman bey

Her Gazeteciyi para ile satın almak imkansızdır. Her meslekte olduğu gibi  meslek onurunu üç kuruşa satan onursuz omurgasız şeref yoksunu şerefsiz meslektaşlarımızın yüzünden para babası kodamanlar…..

Loading

Her Gazeteciyi satın alamazsın Para babası Kodaman bey

Geçtiğimiz gün ulusal TV kanalında bir vekil ( Milletin vekili diyemiyorum) tartışmaya girdiği GAZETECİ ye fiziksel güç kullanılmasına sebep oldu. Sözün doğrusu korumasına DÖVDÜRTÜ sonrası malum gerisi adli makamların işi.

İşi sadece insanların haber almasını sağlamak olan GAZETECİLER darp edilir, sözlü veya fiziki tacize maruz kalır. Genelde ekonomik durumları zayıf olduğundan para babaları tarafından kalemi satın alınacak meslek gurubu olarak görülür. Kalemini üç kuruşa satacak gazeteci bulmaları ne kadar güç olsa da imkansız olduğunu iddia etmek te yalan olur. 

Her Gazeteciyi para ile satın almak imkansızdır. Her meslekte olduğu gibi  meslek onurunu üç kuruşa satan onursuz omurgasız şeref yoksunu şerefsiz meslektaşlarımızın yüzünden para babası kodamanlar ” Parayı veririm her haberi yaptırırım” diyerek kendilerini bir halt zannetmekteler. 

Kalemini üç kuruşa satan onursuz omurgasız hatta bana göre meslek ahlakını ayaklar altına aldıran şerefsizler sayesinde yüz bulan para babası kodamanlar istediği gibi haber yaptırmaktalar. Bu gerçek ne kadar acı olsa da maalesef doğru.

Kalemini satmayan para babası kodamanlarının üç kuruş parasına tama etmeyen gazeteciler çoğaldığı sürece para babası kodamanlar istediği gibi bu memlekette at oynatamayacaktır. Ben buna inanıyorum, inancımı hiç kaybetmedim kaybetmeyeceğim de.

İster Siyasi partinin il başkanı ol istersen herhangi bir şirketin CİO su ol paranın geçemeyeceği gazetecilerin bu şehirde çoğunlukta olduğunu unutmamalısın. Meslek onurunu üç kuruşa satan onursuz omurgasız şeref yoksunu şerefsiz Gazetecilere Haberlerini yaptırabilirsin ama ne kadar inandırıcı olur o tartışılır. Dürüst , paraya tama etmeyen birkaç gazeteci çıkar o yaptırdığın asparagas haberin doğrusunu yazar. Yalan haber yapan da, yaptıranda rezil olur .

Nede olsa Aksaray küçük bir yer para ile haber yaptıracak kodaman para babası da  bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az.

Her koyun kendi bacağından asılır, amma ve lakin senin servetin birçok gazeteciyi satın almaya yetmez herkesin serveti kendine . “Çok Para Haramsız , Çok Laf Yalansız olmaz” der atalarımız. Bazen sert kayaya çarparmış insan oğlu sonrası malum tuz buz olurmuş.

Sağlık ile kalın , Kazancınız helal, işiniz bereketli olsun.

İzzet TINMAZ / GAZETECİ – Yazar

 

 

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL