ASAYİŞ

Hemşireyi başından silahla vurularak öldürüldü

Hemşireyi başından silahla vurularak öldürüldü

Loading

Hemşire Ömür Erez (33) İstanbul Kartal’da, Aile Sağlığı Merkezi’nde başından silahla vurularak öldürüldü. Olay saat 14.00 sıralarında Kartal 10 Numaralı Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi.

İstanbul dışında yaşadığı öğrenilen ve silahı ile içeriye giren Rahmi Uygun (39), Ömür Erez ile tartıştıktan başına ateş etti. Ömür Erez ağır yaralanırken 20 suç kaydı bulunduğu belirtilen Rahmi Uygun kaçarak uzaklaştı. Hemşireye ilk müdahale sağlık merkezinde yapıldı.

Hemşire Ömür Erez daha sonra ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Erez yaşamını yitirdi.

Olay yerine gelen polis, emniyet şeridi çekerek inceleme yaptı. İl dışından geldiği belirtilen saldırganın daha önce sosyal medya üzerinde de hemşireyi rahatsız ettiği tespit edildi.

Polisin kaçan saldırgan Bağcılar’da yakalandı.

İstanbul Kartal’da aile sağlığı merkezinde hemşire Ömür Erez’i tabancayla vurarak öldüren Rahmi Uygun yakalandıktan sonra verdiği ilk ifadesinde “İnternet üzerinden 2 yıl önce tanışmıştık. Bir yıl önce ayrıldık. Ona borç para vermiştim. Geri isteyince vermek istemedi, beni rencide edici kelimeler kullandı. Kendimi kaybettim” dedi.

Şüpheliyle birlikte Konya’dan bir gün önce geldiği tespit edilen Musa T. de polis tarafından gözaltına alındı. Topselvi Mahallesi Kartal 10 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli hemşire Ömür Erez (33), Rahmi Uygun adlı kişiyle kapının önünde bir süre konuştuktan sonra içeriye girdi. Daha sonra şüpheli Rahmi Uygun da hemşirenin arkasından girdiği sağlık merkezinde Erez’e silahla ateş ettikten sonra kaçtı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL