GÜNDEM

Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi Projesinin Temeli atılıyor.

Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi Projesinin  Temeli atılıyor.

Loading

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in önem verdiği sosyal Projelerden olan Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliye projesi için temel atma töreni düzenleniyor. AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Özlem Zengin, 07.09.2023 Perşembe günü saat 15.00’da Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi projesinin temelini atmak üzere Aksaray’a geliyor.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve geldiği günden bugüne kadar hayata geçirdiği sosyal Projeler Aksaraylı vatandaşların takdirini topluyor. Belediye Başkanı Dinçer’in seçim öncesinde açıkladığı projeler arasında yer alan Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliye projesinde önemli bir adım daha atılıyor.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, temelleri atılacak Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi Projesiyle Aksaray’da yeni bir ilke daha imza atıldığını kaydetti. Bazı büyükşehirler dahil olmak üzere ve nadir şehirlerde bulunan Hasta konuk evinin Aksaray’a değer katacağına vurgu yapan Belediye Başkanı Dinçer, “Projemizin temel amacı; sağlık hizmeti alabilmek için Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen hasta veya refakatçisi konumunda bulunan vatandaşlarımızın tedavi süreçlerinde barınma ihtiyaçlarını bu tesisimiz aracılığı karşılayacağız. Hasta yakınlarının barınma ihtiyacına yardımcı olabilmek maksadıyla projelendirdiğimiz Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliye projemiz, sosyal belediyecilik adına şehrimize kazandıracağımız önemli hizmetlerimizden biri olacak. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana insana dokunan hizmetlerimizi ön planda tutarak hep vatandaşımızın duasına talip olduk. Yeni projelerimiz de bu minvalde sürecek” dedi.

Belediye Başkanı Dinçer, 07 Eylül Perşembe günü saat 15.00’da AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in katılımı ile Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliye projesinin temel atma törenine herkesi davet etti. Başkan Dinçer, projenin şehre hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında temeli atılacak Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliye projesi, 2 Bin 935 metrekare alan üzerinde inşa edilecek. 2 kattan oluşacak olan yeni tesisin içerisinde 2 kişilik ve 4 kişilik odalar bulunuyor. Vatandaşların barınma ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra kafeterya, teras, mutfak lobi, kütüphane toplantı salonu ve idari birimlerin yanı sıra projede birde külliye bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL