ASAYİŞ

Hasandağına tırmandılar

Hasandağına tırmandılar

Loading

Uyuşturucu ile Mücadele Günü Sebebi ile Hasandağı Zirve Tırmanışı gerçekleştirildi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1987 yılında, uyuşturucu kullanmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla 26 Haziran gününü “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” olarak kabul etmiştir.

Bu çerçevede İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz koordinesinde (30) kişilik sporcu grubu (İl Dağcılık Federasyonu ve İl Gençlik Spor Müdürlüğü Dağcılık Sporcuları) 26 Haziran gece 04:00 te Hasandağına zirve tırmanışına başlamış, 27 Haziran Pazar günü saat 15:00’de tırmanışın başladığı yaylaya dönüş yapmışlardır.

Sporcularımız zirvede “Uyuşturucuya Hayır” yazılı pankart açmış, inişlerinde Sayın Valimiz ve il protokolü tarafından karşılanmışlardır.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında, kamuoyunda farkındalık oluşturmak için yapılan faaliyete gençler yoğun ilgi göstermişlerdir. Sayın Vali Hamza AYDOĞDU tarafından, tırmanışı gerçekleştiren sporculara ve polislere madalya verilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL