Halk Sağlığı Haftasında Teşekkür Belgesi dağıtıldı

Halk Sağlığı Haftasında Teşekkür Belgesi dağıtıldı.

Halk Sağlığı Haftasında Teşekkür Belgesi dağıtıldı
Yazar : Tarih : Yorum Yap
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından her yıl 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası nedeniyle gerçekleştirilen etkinlerle kapsamında dün İlçemiz Telli Çeşme Meydanında aşılama kampanyası düzenlendi.
Düzenlenen kampanyaya Uzunköprü Kaymakamı ve İlçe Hıffızısıhha Kurulu Başkanı Hakan Yavuz Erdoğan’ın yanı sıra Edirne İl Sağlık Müdürü Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa İshak Yıldırım, Halk Sağlığı Hizmetler Başkanı Dr. Selma Heves, Uzunköprü İlçe Sağlık Müdürü Dr. Kamil Sani Öngören ile birlikte İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri katılım gösterdi.
“BAĞIŞÇILARA TEŞEKKÜR BELGESİ DAĞITILDI”
Halk Sağlığı Haftası kapsamında Kovid-19 korona virüs salgınının İlçemizde yaptıkları özverili çalışmalardan ötürü 10 kişiye Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ve Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa İshak Yıldırım, tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.
Burada gösterdikleri çalışmalardan dolayı kendilerini tebrik eden Uzunköprü Kaymakamı ve İlçe Hıffızısıhha Kurulu Başkanı Hakan Yavuz Erdoğan, İlçemizde yapılan aşı çalışmalarıyla birlikte hastalığın azaldığını belirterek, Uzunköprü Halkını birkez daha aşı olmaya davet etti.
Teşekkür Belgelerini almaya hak kazanan kişiler şu şekildedir; “Önder Kuruşar, Sezer Kuruşar, Zakir Buğdaycı, Refik Yakınlar, Ömer Gündoğan, Erdinç Arda, Hamit Karaçulha, Rahmi Ataş, Veli Mola, Ömer Okur”.
“NE KADAR ÇOK KİŞİYİ AŞILARSAK, SAĞLIKLI GÜNLERİ DAHA KISA SÜREDE GÖRECEĞİZ”
Kentte son dönemde artarak devam eden aşılama hızına da değinen ve mobil ekiplerin bu noktada faydasının altını çizen Yıldırım, “Bildiğiniz gibi Edirne’mizde üniversiteye kayıt için gelen kardeşlerimize de kayıt alanında aşı yapmaya başladık. Yine Edirne’nin yeni ve eski sanayi sitesinde ekiplerimiz tarafından aşı uygulamaları yapıldı. Bugün bu alanda da yine aşı uygulaması yapmaktayız çünkü biz şuna inanıyoruz, ne kadar çok kişiyi aşılarsak o sağlıklı, güzel, mutlu ve sosyal günleri hep beraber daha kısa sürede göreceğiz, o yüzden herkesi muhakkak aşı olmaya davet ediyorum” dedi.
“VAKA SAYISI DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR”
Vaka sayısının düşüşünün aşı sayısının artmasına bağlı olduğuna vurgu yapan Yıldırım, “Siz aşıyı ne kadar yüksek yaparsanız vaka sayınız da o kadar düşük oluyor. Çok şükür Edirne’de şu anda vaka sayıları düşük. Bir yükselme yaşadık tüm Türkiye ile beraber, daha sonra düşüşe geçtik ve düşüş safhasına devam ediyoruz. Ama şu anlama gelmemeli bu, biz aşımızı da olsak, vaka sayıları düşmeye de başlasa, yine özellikle kapalı alanlarda sosyal mesafemize muhakkak dikkat etmemiz lazım, maskemizi muhakkak kullanmamız lazım. Aşı olduk diye maske ve mesafeyi bırakmamamız lazım. Aşı ile beraber maske ve mesafe çok daha anlamlı” diye konuştu.
Edirne İl Sağlık Müdürü Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa İshak Yıldırım, ayrıca İlçemizde aşı sayısının her geçen gün arttığını belirterek Uzunköprü’lülere teşekkür etti.

İlk yorumu siz yazın