Genel

“GÜÇLÜ AİLELER, GÜÇLÜ KADINLAR İLE OLUR”

“GÜÇLÜ AİLELER, GÜÇLÜ KADINLAR İLE OLUR”

Loading

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in eşi Merve Dinçer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Piramit Kafe’de engelli kadınlar ile bir araya geldi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in eşi Merve Dinçer, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak kadınların ve engelli bireylerin toplumdaki önemine vurgu yaptı. Kadınların hak ettiği değerin verilmesi, sadece tek bir güne indirgenmeyeceğini hatırlatan Merve Dinçer, aynı şekilde engellerin de sadece yapı olarak değişikliğin olup başka hiçbir farklılığın olmadığına dikkat çekti. Dinçer, inancımız, kültürümüz, geleneğimiz ve toplumsal anlayışımızda her insanın özel olduğunu söyledi.

Aksaray Belediyesi’nin kadına ve engellilere öncelik verdiğini belirten Merve Dinçer, yapılan her çalışmanın toplumsal yarar sağlayacak nitelikte olduğunu kaydetti. Kadınların toplumun ve geleceğin inşası konumunda olduğunu ifade eden Dinçer; “Kadın toplumumuzun en önemli ve en saygın yapılarından biri olan aile kurumunun temel bir üyesidir.  Kadınlarımızın yaşamımızdaki statüsü, kimi zaman anne, eş, kardeş, kızımız, arkadaşımız ya da başka bir yakınımız. Sağlıklı ve mutlu bir gelecek istiyorsak, kadınlarımızın onurunu korumak ve şahsiyetlerini yüceltmek zorundayız. Bilinçli nesillere sahip olmak, en başta onları yetiştirecek olan kadınlarımıza verilen değer ile mümkündür.” dedi.

Konuşmasının devamında Aksaray Belediyesi bünyesinde kadınlara yönelik birçok projenin hayata geçtiğine değinen Merve Dinçer, bu projelerin başında Kadın Aktivite Merkezlerinin geldiğini kaydetti. Merve Dinçer; “Aksaray Belediyesi, kadınların vakitlerini değerlendirebilecekleri, kültürel ve sanatsal beceriler edinebilecekleri AKMEK ve kadın aktivite merkezleri ile şehrin birçok yerindeki kurslar ile kadınlara hizmet veriyor. Kursiyerler beceriler kazanarak yaptıkları ürünler ile aile ekonomilerine katkı da sağlıyorlar. Türk kadını üretken, elindeki imkânları kullanarak değerlendirmeyi çok iyi bilir, geçmişten bu yana fedakârlığı ile örnek olmuştur.

Böyle bir günde sizlerle bir araya gelmek beni oldukça sevindirdi. Sizin nezdinizde tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Programın sonunda otizmli genç bir kıza doğum günü sürprizi yapan Merve Dinçer, engelli ve ailelerin Kadınlar Gününü kutlayarak katılımcılara çiçek hediye etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL