ASAYİŞ

Gazeteciye Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz

Gazeteciye Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz

Loading

27.01.2020 saat 16:15 sularında Sultanhanı Entegre Sağlık Merkezi Acil Servisine Başvuran 10 Çin vatandaşı bir hafta içerisinde Çin’den Türkiye’ye seyahat öyküsü olması nedeniyle Corona Virüs olası vaka şüphesi açısından gerekli önlemler alınarak; tanı konulması halinde tedavilerinin yapılması amacı ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli tarafından korunaklı ve izole bir şekilde Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakli sağlanmıştır. Aynı anlarda olayı saniye saniye kamuoyuna aktarmaya çalışan gazeteciler bir hastanede bir valilik binasında koşuşturarak Tüm dünyada yankı bulan virüs haberinin detaylarını aktarmaya çalışıyorlardı.

Ancak 27-01-2020 tarihinde saat 20.00 de meydana gelen olay basının dünyaya haber aktardığı hassas saatlerde bir Gazeteci görüntü almaya çalışırken hiç hak etmediği fiziksel saldırıya uğramştır.. gerçek niyetinin ne olduğu bilinmeyen bir sağlık görevlisi durup dururken gazetecilerin içerisine dalarak birden bire fiziksel saldırıyla İHA AKSARAY MUHABİRİ YASİN CAN kardeşimize saldırıda bulunmuştur.

Saldırı esnasında Yasin canın iddiasına göre cep telefonunu alarak görüntü silme teşebbüsü esnasından mala zarar veren ve montundan asılarak yırtan ve gazeteciyi virüslü ortama sürükleyerek tehditler savuran sağlık görevlisinin bu akıl almaz tutumunu kesinlikle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz. Kusur olanlar hakkında idari ve yasal işleyişin takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İLKHAVADİSGAZETESİ.COM

TURKİYEANAHABER.COM

Adına : İzzet TINMAZ

BAĞIMSIZ MEDYA AJANSI

AKSARAY-NEVŞEHİR-NİĞDE-KIRŞEHİR

Bölgesi adına Abdulkadir Ay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL